W dniach 15-16.12.2020 odbyły się w Opolu Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat w pływaniu. Z powodu ograniczeń spowodowanych przez epidemię Covid19 w zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników z 15 klubów woj. Śląskiego i Opolskiego.  Wspaniały prezent świąteczny sprawili wszystkim sympatykom pływania zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle, uczniowie klas Mistrzostwa Sportowego PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu.

Zawodnicy 13-letni, (uczniowie klasy 7s PSP nr 9) w zdecydowany sposób WYGRALI rywalizację drużynową z koalicją klubów śląskich i opolskich. Pływacy w składzie: Patrycja i Martyna Wojciechowskie, Oliwia Lerach, Natalia Skrzypczak, Jagoda Justyńska, Daniela Kuklo, Tomasz Dudziński, Jacek Matula, Szymon Skrzypiec i Jakub Trojnar uzyskali łącznie 11809 pkt. i wyprzedzili drugi w klasyfikacji zespół „Manty” Kochłowice Ruda Śląska o 623 pkt.

Od kilku lat walczyliśmy o powrót na „fotel” najlepszego zespołu w województwie śląskim i opolskim, i tym razem dokonaliśmy tego w znakomitym stylu.

Warning: exif_imagetype(): stream does not support seeking in /wp-includes/functions.php on line 3312

W kategorii 12-latków nasi reprezentanci wywalczyli III miejsce zdobywając 8612 punktów, wyprzedzając czwarty w klasyfikacji zespół MKS Park Wodny Tarnowskie Góry o 3 punkty !! W tej kategorii wiekowej Kędzierzyn-Koźle reprezentowali: Liliana Gorska, Zuzanna Kordek, Julia Jaśkowska, Wiktoria Orszak, Wojciech Merz, Oskar Moszyk, Tomasz Gendera, Michał Wit, Mailo Broś-Załęski, Kacper Duszkiewicz, Oliver Stankiewicz i Paweł Rola.

Oprócz sukcesów drużynowych „Nasi” zawodnicy wywalczyli 8 medali ( 1 złoty, 3 srebrne i 4 brązowe). Gratulujemy sukcesów zawodnikom. Dziękujemy bardzo za wsparcie Urzędowi Miasta i Gminy Kędzierzyn-Koźle, za pomoc rodzicom oraz trenerom klubu MMKS K-Koźle.

Poniżej prezentujemy medalistów, statystyki i zdjęcia z zawodów. Niebawem relacja z Mistrzostw Polski w pływaniu, które w zależności od kategorii wiekowej odbywają się w kliku  miastach Polski.

opracował: B. Kisielewski