Szkolny Teatr  FLUG
Szkolny teatr FLUG powstał w roku szkolnym 2009/2010 z połączenia dwóch działających niezależnie grup teatralnych dla uczniów klas I-III i IV-V prowadzonych wówczas przez p. Aleksandrę Pasoń i p. Kingę Dębską.  Od roku 2017/18 instruktorem teatru  FLUG jest p. Aleksandra Pasoń. W tym samym roku powstał teatr NA KRAWĘDZI prowadzony przez p. Kingę Dębską, który działał na terenie szkoły do 2018/19. Spotkania teatru FLUG odbywają się raz w tygodniu, część zajęć prowadzona jest metodami warsztatowymi. Mali aktorzy poznają tajniki ruchu scenicznego, emisji głosu, wykonują elementarne zadania aktorskie. Wyjeżdżają na przeglądy teatralne o zasięgu  wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim i osiągają wspaniałe sukcesy. Nasi aktorzy z ust profesjonalistów mieli okazję usłyszeć,  że są wspaniali, swobodni i wiarygodni na scenie, że świetnie organizują przestrzeń sceniczną, że są świadomi swego ruchu i głosu, że ich gra wzbudza różne emocje od śmiechu, przez wzruszenie i głęboką refleksję, że tworzą piękne plastycznie widowiska.

Teatr FLUG  2018/19
Bielińska Hanna 6b, Florczyk Maja 4c,  Greber Zuzanna 5b, Jaśkowska Julia 5s, Lichosik Jędrzej 5s, Matula Jacek 5s, Matusiak Lena 4c, Tomaniak Oliwia b, Warzała Hanna 5b,  Wojciechowska Martyna 5s, Mateusz Roegner 4s,  Zabrocka Lena 3a, Nina Korzeniak 3a, Miszkiewicz Jagoda 5b, Julia Dobrowolska 5b, Maja Krzywicka 2b, Wojciech Gabiś 2b, Wojciech Merz 5s, Balicka Bianka 1b, Piotr Merz 4b, Kochelska Justyna 2a.

2017/18  W tym roku szkolnym zespół podzielił sie na dwie grupy:
Grupa młodsza- FLUG
Bielińska Hanna 5b, Florczyk Maja 3c,  Gendera Katarzyna 1s, Greber Zuzanna 4b, Jaśkowska Julia 4s, Lichosik Jędrzej 4s, Matula Jacek 4s, Matusiak Lena 3b, Tomaniak Oliwia 5b, Warzała Hanna 4b,  Wojciechowska Martyna 4s, Mateusz Roegner 3s,  Zabrocka Lena 2a, Miszkiewicz Jagoda 4b, Dobrowolska 4b, Maja Krzywicka 1b, Wojciech Gabiś 1b, Wojciech Merz 4s.
Grupa starsza- NA KRAWĘDZI
Balicka Jagoda 7b, Bojda Pola 7b, Dębski Szymon 5s,  Gabiś Zofia 7b,  Krupa Paweł 6s, Łannik Agata 6b, Muszyńska Jagoda 7s, Nagórny Piotr 7b, Nowak Ireneusz 7b, Pańczyk Zuzanna 7a, Tkacz Magdalena 7s, Maja Czubek 7a

FLUG 2016/17 – skład zespołu 
Balicka Jagoda 6b, Bielińska Hanna 4b,  Bojda Pola 6b, Czapla Kalina 1a, Dębski Szymon 4s, Florczyk Maja 2c, Gabiś Zofia 6b, Gendera Katarzyna 1a, Grabowska Maja 3a, Greber Zuzanna 3b, Jaśkowska Julia 3s, Kapica Amelia 2c, Krupa Paweł 5s, Kulesza Julia 3s, Lichosik Jędrzej 3s, Łannik Agata 5b, Matula Jacek 3s, Matusiak Lena 2b, Miller Zuzanna 4a, Muszyńska Jagoda 6s, Nagórny Piotr 6b, Nowak Ireneusz 6b, Pańczyk Zuzanna 6a, Rafalska Julia 4a, Tkacz Magdalena 6s, Tomaniak Oliwia 4b, Warzała Hanna 3b, Waśniowska Amelia 3a, Wojciechowska Martyna 3s

Nasi artyści w roku 2015/2016:
1c – Florczyk Maja, Kapica Amelia; 2a – Grabowska Maja, Waśniowska Amelia; 2b – Hanna Warzała; 2s – Kulesza Julia, Jaśkowska Julia, Lichosik Jędrzej, Matula Jacek; 3a – Bielińska Hanna, Dębski Szymon, Tomaniak Oliwia; 3b – Miller Zuzanna, 4b – Kozok Magdalena, Krupa Paweł, Łannik Agat; 5a – Pańczyk Zuzanna, 5b – Jagoda Balicka, Gabiś Zofia, Bojda Pola, Jasłowska Julia, Nagórny Piotr, Nowak Ireneusz, Tomaniak Weronika; 5s – Tkacz Magdalena, Muszyńska Jagoda; 6b – Białkowski Patryk,Bubak Natalia, Gurnacz Aleksandra,Waśniowska Oliwia, Zyzik Tymon.

A było to tak: Dawno, dawno temu, ……

Rok szkolny 2009/2010 Spektakl „Dzień z życia ucznia” XXVI Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Oleśnie – Wyróżnienie

Rok szkolny 2010/2011 Spektakl „Sprzedawca klapsów” Udział w XII Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych w Opolu

Rok szkolny 2011/2012 Spektakl „Zaklęta Góra” XXVIII Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych w Oleśnie – udział II Przegląd Teatralnym DEBIUT 2012 – I miejsce w kategorii klas 4-6 XVIII Dziecięcym  Festiwalu Teatralnym – Czerwionka Leszczyny  2012 – Grand Prix  XIII  Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych – Opole 2012 – Wyróżnienie

Rok szkolny 2012/2013 Spektakl “Złota Rybka” XXIX Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych w Oleśnie – I miejsce XIV Powiatowe Spotkania Dziecięcych Zespołów Teatralnych w Paczkowie w PACZKOWIE – I miejsce XIX Dziecięcy Festiwal Teatralny Czerwionka-Leszczyny – III miejsce XIV Ogólnopolskie Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY 2013 – Złota Miniatura I Rybnicki Dziecięcy Festiwal Teatralny „Przestrzeń Wyobraźni” – I miejsce

Rok szkolny 2013/2014   Spektakl “Pchła, czyli wielka mistyfikacja”   XXX Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych w Oleśnie – Nagroda za reżyserię  XV Ogólnopolskie Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY 2014 – Złota Miniatura II Rybnicki Dziecięcy Festiwal Teatralny „Przestrzeń Wyobraźni”Nagroda główna

Rok szkolny 2014/2015 Spektakl  “Biało-kolorowa bajka (opowieść) o miłości” XXXI  Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych w Oleśnie – II miejsce oraz nagroda za reżyserię
XXI  Dziecięcy Festiwal Teatralny w Czerwionce – Leszczyny – I miejsce
36. Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Dziatwa w Łodzi – nagroda  Skład zespołu: Natalia Bubak (5a), Oliwia Waśniowska (5a), Aleksandra Gurnacz (5a), Jagoda Balicka (4b), Pola Bojda (4b), Zofia Gabiś (4b), Julia Jasłowska (4b), Weronika Tomaniak (4b), Ireneusz Nowak (4b), Piotr Nagórny (4b), Nikola Partyka (4b), Jagoda Muszyńska(4s), Magdalena Tkacz (4s), Zuzanna Pańczyk (4a), Agata Łannik (3b), Szymon Dębski (2a), Julia Michnik (2a), Oliwia Tomaniak (2a), Hanna Bielińska (2a), Julia Jaśkowska (1s), Julia Kulesza (1s).                     

Rok szkolny 2015/16
Spektakl „Przyjaciel”  
IV Rybnicki Dziecięcy Festiwal Teatralny „Przestrzeń wyobraźni” – III miejsce
32 Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych w Oleśnie – wyróżnienie
XXII Dziecięcy Festiwal Teatralny Czerwionka Leszczyny – wyróżnienie
Udział w XVII Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY  w Opolu

Rok szkolny 2016/17
Spektakl „Królewskie Echo”
XXIII Dziecięcy Festiwal Teatralny Czerwionka Leszczyny – II miejsce

Rok szkolny 2017/18
TEATR FLUG   Spektakl „Czarodziejskie Echo”
XV Przeglad Teatrów Dziecięcych „Scenka” w Rybniku –  I miejsce
XXXIV Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych w Oleśnie – I miejsce
XXXIV Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych w Oleśnie – Nagroda za reżyserię
XIX Ogólnopolskie Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY w Opolu – wyróżnienie

TEATR Na Krawędzi – Spektakl „Opowieści z szarego”
39.Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych DZIATWA – laureat

Rok szkolny 2018/19
TEATR FLUG   Spektakl „Piotruś Pan”
XXXV Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych w Oleśnie – II miejsce
XXXV Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych w Oleśnie – nagroda za reżyserię.
19. Dziecięco – młodzieżowe konfrontacje teatralne – TEATRRRAŁKI Jelenia Góra 2019 – wyróżnienie
XX Ogólnopolskie Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY w Opolu – ZŁOTA MINIATURY

TEATR Na Krawędzi – Spektakl „Lilie”
XXXV Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych w Oleśnie – I miejsce
XXXV Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych w Oleśnie – nagroda za reżyserię.
XX Ogólnopolskie Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY w Opolu – ZŁOTA MINIATURA

Facebook
Przyjaciele Dziewiątki
Przyjaciele "dziewiątki"
Jadłospis
Ciekawe strony