UKRAINA   POLSKA

W ubiegłym tygodniu odbyły się w Olsztynie Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu. W zawodach wzięło udział, aż 674 zawodników i zawodniczek z rocznika 2007, reprezentujących 169 klubów z całego kraju. MMKS Kędzierzyn-Koźle wydelegował na tę imprezę 3 zawodników. Natalia Skrzypczak, Patrycja Wojciechowska oraz Szymon Skrzypiec (uczniowie PSP nr 9 w K-Koźlu), spisali się bardzo dobrze na głównej imprezie pływackiej 14-latków w roku 2021.  Pomimo trudności w przygotowaniach związanych z pandemią (min. kwarantanna) i wyjazdowych treningach na „długim 50m basenie”, zanotowaliśmy znakomite wyniki podczas Mistrzostw Polski, które można zobaczyć na stronie www.livetiming.pl w zakładce zawody centralne.  Rywalizacja była tak zacięta na wszystkich dystansach, że niejednokrotnie o awansie do finałów decydowały setne części sekundy ( jak u Szymona podczas wyścigów na 200m st. zmiennym). Poniżej podajemy najlepsze wyniki Naszych reprezentantów:

Szymon Skrzypiec – MMKS Kędzierzyn-Koźle:

  • 8 miejsce finał A 50m stylem klasycznym,
  • 11 miejsce finał B 200m stylem zmiennym,
  • 13 miejsce finał B 100m stylem klasycznym,
  • 13 miejsce finał B 200m stylem klasycznym,
  • 15 miejsce finał B 50m stylem dowolnym,

Natalia Skrzypczak – MMKS Kędzierzyn-Koźle:

  • 12 miejsce finał B 400m stylem zmiennym,
  • 14 miejsce finał B 200m stylem klasycznym,

Patrycja Wojciechowska – MMKS Kędzierzyn-Koźle

  • 29 miejsce – 200m st. motylkowym

Gratulujemy Wszystkim udanych startów, nowych rekordów, kolejnych doświadczeń i sportowej rywalizacji na arenie ogólnopolskiej. Miłym akcentem podczas zawodów była wspólna sesja zdjęciowa z przedstawicielami wszystkich klubów woj. opolskiego reprezentujących Nasz region na Mistrzostwach Polski.

Zawodnicy, Rodzice Zawodników i Trenerzy serdecznie dziękują za wsparcie podczas przygotowań, za pomoc w wyposażeniu zawodników w nowe znakomite stroje, za możliwość wyjazdu szczególnie: Władzom Miasta i Gminy Kędzierzyn-Koźle, Grupie Azoty Kędzierzyn-Koźle

azoty_start_1092_671
azoty_niebieski_1092_671
azoty_bialy_1092_671