UKRAINA   POLSKA

Życie toczy się dalej!
Moi Drodzy – uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły i Wy – Przyjaciele Dziewiątki – rozpoczynamy kolejny etap naszego wspólnego życia. Przed nami odkrycia i zaskoczenia; uśmiechy i przyjemne chwile; spotkania i rozmowy; ale i – być może – łzy smutku i rozczarowania… bo takie jest życie.

Inaugurujemy dziś rok szkolny, co do którego wielu z nas ma obawy i szereg pytań pozbawionych – jeszcze – odpowiedzi. I owe pytania i niepewności są bez miary zasadne i zrozumiałe.
Ale mamy również nadzieję i wiarę: nadzieję, że wzorem minionym osiągnięć i tym razem będzie nam dane pokonać przeciwności losu; wiarę w ludzi i w to, że w każdym jest siła niemierzalna dająca poczucie jedności, będąca motorem zmian. Już wielokrotnie udowadnialiśmy sobie i światu, że można z powodzeniem na nas polegać, że się nie poddajemy i stale szukamy rozwiązań, pomimo tego że i naszej społeczności zdarza się błądzić.
Nie bójcie się więc wyzwań i czekających na Was zadań do wykonania.

Dziś – u progu roku szkolnego 2021/22 – przedstawiam Wam nasz sposób i klucz do odniesienia sukcesu. To ów tajemniczy skrót – 4R.
ROZWÓJ !
RAZEM !
RÓŻNORODNOŚĆ !
REAKTYWACJA !
W tych czterech hasłach zamykają się – jak w ziarnie zboża – działania, pomysły, cele a przede wszystkim My – ludzie, z naszymi potrzebami i pragnieniami.

Otóż tylko działając Razem i korzystając z Różnorodności, którą stanowimy, osiągniemy Rozwój dla którego wspólnie podejmować będziemy wyzwania i Reaktywować będziemy wszystko to, co tego wymaga.

Życzę więc każdemu z wyżej wymienionych zapału dziecka, entuzjazmu odkrywcy nowych lądów, bezinteresownej miłości do mądrości, wrażliwości w kontaktach z ludźmi, umiejętności powstawania i wybaczania oraz autentyczności – pozostańcie sobą! Tacy jesteście potrzebni!

Aaaaa no tak i pozostańcie w zdrowiu!!!! już na zawsze!

Z pozdrowieniami –
Wasz dyrektor – Wojtek Czapla

PS
Na zdjęciu „pudełko zwane wyobraźnią” to jasne.
Zapraszam Was do zabawy – napiszcie w komentarzu:
Co chcielibyście w nim odkryć? Dla siebie, naszej wspólnej szkoły, Waszych rodzin…
Będę wdzięczny 🙂

azoty_start_1092_671
azoty_niebieski_1092_671
azoty_bialy_1092_671