IX TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ PRZEDSZKOLAKÓW O PUCHAR DYREKTORA PSP 9 „DZIEWIĄTKA CUP” przeszedł do historii. Było to wyjątkowe i w wielu aspektach premierowe wydarzenie. Po raz pierwszy zagraliśmy poza szkołą – na hali sportowej „Śródmieście”, a oprócz Naszego Dyrektora, pana Wojciecha Czapli, obecnością zaszczyciły nas także władze miasta, w osobie pani Prezydent Sabiny Nowosielskiej i dyrektor MOSiR-u pan Tomasz Radłowski. Turniej poprzedził ceremoniał szkolny z udziałem sztandaru szkoły, flag państwowych Polski i w geście solidarności Ukrainy, oraz hymnu i flagi olimpijskiej. Na turniej przybyło ponad 120 przedszkolaków, co poraz kolejny było rekordem frekwencji. W tym roku każde z siedmiu przedszkoli, zgłosiło po dwie drużyny: chłopców i dziewcząt. W Turnieju wzięły udział przedszkola: 6, 9, 14, 22, 23, 24, 26. Wszyscy bawili się świetnie, a oprócz meczów, przedszkolaki wzięły udział w pokonywaniu toru przeszkód, pracach manualnych i plastycznych, a także, po raz pierwszy na naszym turnieju mogły pokonać ściankę wspinaczkową. Dzięki naszym sponsorom każdy przedszkolak otrzymał poczęstunek, plecako-worek i drobne gadżety, a przedszkola piłki i pachołki. Tym razem puchary trafiły do PP6 wśród dziewcząt i PP26 wśród chłopców. Najlepszą zawodniczką została Kasia Przybyła z PP9, a zawodnikiem Leon Sadyk z PP26.

Wielkie podziękowania dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów za pomoc w organizacji i naszych sponsorów:

Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu