„Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?” – to projekt, do którego na ochotnika przystąpili wspaniali uczniowie-studenci klasy 8a, których przedstawiciele z rąk Dyrekcji Szkoły odebrali indeksy Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Podczas zajęć uczniowie będą analizować takie wartości, jak: odpowiedzialność, tolerancja, czy wsparcie innych w obecnych czasach tak bardzo potrzebne. Dzięki projektowi rozwiną wrażliwość na potrzeby społeczeństwa oraz znajomość powszechnie przyjętych zasad. Uczniowie będą także budować postawę świadomego uczestnictwa i twórczego zaangażowania w życie społeczne.

Zmienianie świata na lepsze nie jest zarezerwowane tylko dla wąskiej grupy społeczeństwa. Każda idea zmieniająca świat na lepsze zaczyna się od jednej osoby, która zmienia swoje podejście. Pozwolić sobie może na tę zmianę każdy z nas, w każdej chwili.

oprac. Joanna Górecka Bienia