UKRAINA   POLSKA

W dniu dzisiejszym (17.11) w Namysłowie rozegrano półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci (r. 2009 i mł.) w halowej piłce nożnej dziewcząt. Oprócz gospodarzy z SP4 i Dziewiątki wystąpiły jeszcze ekipy mistrza powiatu krapkowickiego – PSP Kamień Śląski i wicemistrza Powiatu prudnickiego – PSP Głogówek. W pierwszych dwóch kolejkach, mimo zdziesiątkowanego przez choroby i pandemię składu, nasze dziewczyny pewnie zwyciężyły z Głogówkiem (11-0) i Kamieniem Śl. (5-0), natomiast gospodynie z trudem pokonywały swoje rywalki, do przerw remisując w obu meczach 2-2 i przechylając szale zwycięstwa w drugich połowach. W ostatnim meczu zawodniczki z „Dziewiątki” zmierzyły się z ekipą Namysłowa, a mecz ten decydował o zwycięstwie w całym turnieju i awansie do najlepszej czwórki w województwie. Mecz był bardzo zacięty. Na każde nasze trafienie z akcji gospodynie odpowiadały skutecznymi strzałami ze stałych fragmentów gry i do przerwy było 3-3. Po przerwie nasz upór poskutkował wywalczeniem rzutu karnego, którego skutecznie wykonała nasza kapitan – Wiktoria Przymuszała (najlepsza strzelczyni z 11 bramkami i zawodniczka turnieju). Następnie dołożyliśmy jeszcze kilka goli i mecz zakończył się wynikiem 7-3. Ekipa z „Dziewiątki” wywalczyła pierwsze miejsce i awans do finału wojewódzkiego, który rozegrany ma zostać 1.12 w Kędzierzynie-Koźlu. Skład PSP9: Anna Merta, Wiktoria Przymuszała, Lena Kużaj, Marta Orzechowska, Lena Zabrocka, Antonina Jaremko.