UKRAINA   POLSKA

W ubiegłą sobotę 20.11.2021 odbył się w Opolu na krytej pływalni  „Wodna Nuta”,  WIELKI FINAŁ WOJEWÓDZKIEJ LIGI MIAST OPOLSZCZYZNY SEZONU 2021.

Przetrzebieni spowodowaną przez Covid19 kwarantanną,  pływacy MMKS Kędzierzyn-Koźle przysporzyli nam wiele radości i z tarczą wróciliśmy z tych zawodów.

Nasz klub reprezentowało 23 sportowców, uczniów i absolwentów PSP nr 9 w K-Koźlu (a mieliśmy wystartować w sile ponad 50 zawodników) .   Niestety obowiązkowa kwarantanna pozbawiła kilkoro naszych zawodników pewnych sukcesów w klasyfikacji łącznej WLMO.

Impreza zgromadziła na starcie 125 zawodników z 11 klubów  woj. opolskiego i gościnnie startujących sportowców z SMS Racibórz. Zwieńczeniem całorocznej rywalizacji były znakomite wyniki i zdobyte trofea przez kędzierzyńsko-kozielskich pływaków. W klasyfikacji medalowej IV rundy zajęliśmy co prawda 3 miejsce, ale znakomite występy w poprzednich rundach pozwoliły na wywalczenie trofeum dla „Najlepszego klubu” WLMO edycji 2021, trofeum dla „Najlepszej sztafety”  gr. A, oraz trofeum dla „Najlepszego Trenera” sztafet gr. A.  Z obowiązku przypominamy że grupa A – to kategorie wiekowe 12 lat i młodsi, natomiast gr. B – to kategorie wiekowe 13 lat i starsi.

Zawodnicy wywalczyli także tytuły i nagrody indywidualne dla „Najlepszych Zawodników” całej edycji WLMO. A ich autorzy to:

W kategorii wiekowej lat 10 dziewcząt, II miejsce za cały rok zmagań przypadł Julii Wójt, a III lokata Jagodzie Sado,

Wśród dziewcząt 11-letnich Wicemistrzynią okazała się Diana Emerling, a III miejsce wywalczyła Olga Matyjasek

W kategorii wiekowej 12 lat, II miejsce w klasyfikacji „Najlepszych Zawodniczek” zajęła Karolina Kania

W kategorii 13-latek I miejsce i tutuł „Najlepszej Zawodniczki” wywalczyła Zuzanna Kordek.

W kategorii 14 lat, I-sze miejsce zajęła  Natalia Skrzypczak.

W kategorii wiekowej  lat 10 chłopców, I miejsce zajął Filip Wróbel, III miejsce zajął Gabriel Śliwiński,

W kategorii 12 lat  chłopców, III miejsce wywalczył Amadeus Gohla

W kategorii 13 lat chłopców, III miejsce zajął Oskar Moszyk

W kategorii 14 lat chłopców, I miejsce wywalczył Szymon Skrzypiec

W kategorii 15 lat i starsi, I miejsce wywalczył Kamil Gohla, a II miejsce zajął Marcin Wręczycki

A w ostatniej (IV) rundzie WLMO 2021 w Opolu medale wywalczyli.

Konkurencja sztafetowa 4x50m st. Zmiennym:
Srebrne: gr. A Sztafeta w  składzie – M. Prochera, K. Kania, A. Gohla, J. Lewczak
Srebrne: gr. B Sztafeta w składzie – N. Skrzypczak, K. Gohla, Sz. Skrzypiec, M. Wreczycki

Gratulujemy zawodnikom, trenerom i rodzicom. Dziękujemy za wsparcie Gminie Kędzierzyn-Koźle i wszystkim, którzy wspierali i wspierają Sekcję Pływania MMKS Kędzierzyn-Koźle.   Za kilka tygodni  w Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu wystartują nasi reprezentanci. Mamy nadzieję na wspaniałą rywalizację w duchu Fair-Play bez utrudnień związanych z pandemią Covid 19.