Grad medali uczniów i absolwentów PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu !!!

W ubiegły weekend odbyła się w Opolu najważniejsza w tym roku impreza pływacka dla woj. opolskiego. Zimowe Otwarte Mistrzostwa Okręgu Opolskiego w pływaniu zgromadziły na starcie 200 zawodników z 27 klubów z Opolszczyzny, woj. śląskiego, woj. dolnośląskiego i woj. małopolskiego. Kędzierzyn-Koźle reprezentowało 30 zawodników uczniów i absolwentów popularnej „ 9-tki”, którzy startowali w barwach klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle. Do zdobycia było 219 kompletów medali (łącznie 657). Nasi zawodnicy spisali się znakomicie zdobywając łącznie 88 medalowych pozycji, zajmując II-miejsce w klasyfikacji medalowej za gospodarzami – zespołem UKS MOS w Opolu.

W kategorii najmłodszej 11 lat, wywalczyliśmy 12 medalowych pozycji (2 złote, 7 srebrne i 3 brązowe), w tej kategorii wiekowej reprezentowali nas: Lena Kużaj, Kania Karolina, Gohla Amadeus

W kategorii młodzików 12-13 lat, zdobyliśmy 13 medali (3 złote, 6 srebrnych i 4 brązowe). Warto wspomnieć że była to najliczniej obsadzona kategoria wiekowa zawodów, a reprezentowali MMKS następujący zawodnicy:

Gorska Liliana, Kordek Zuzanna, Jagoda Justyńska, Natalia Skrzypczak, Patrycja Wojciechowska, Julia Jaśkowska, Orszak Wiktoria, Szymon Skrzypiec, Jakub Trojnar, Merz Wojciech, Oskar Moszyk, Wit Michał, Olivier Stankiewicz

W kategorii wiekowej juniora młodszego 14-15 lat łupem naszego zespołu padło 15 medali (5złotych, 5 srebrnych oraz 5 brązowych), a startowali w tej kategorii wiekowej: Lech Agata, Paulina Kużaj, Topolnicki Maksymilian, Szymon Kuterski, Smętek Marek, Smętek Rafał, Kania Kamil oraz Kami Gohla

W kategorii wiekowej 16-17 lat duet Paulina Budzińska i Marcin Wręczycki wywalczył, aż 8 medali (5 złotych i 3 srebrne)

W kategorii wiekowej 18-23 lata MMKS Kędzierzyn-Koźle zdobył 15 medali (8 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe) i był zdecydowanie najlepszy, a reprezentowali nas:

Anna Kempa, Wiktoria Smętek, Moryl Wojciech i Jarema Stańczyk

Dziękujemy zawodnikom i trenerom za wspaniałą postawę pomimo wielu przeciwności losu w tych ciężkich czasach. Dziękujemy Gminie Kędzierzyn-Koźle za współfinansowanie naszego udziału w zawodach. Pływacy nie zwalniają tempa i do końca grudnia planujemy jeszcze wiele startów. Najważniejsze to rocznikowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14, 15, 16 i 17-18 lat oraz główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Na Opolszczyźnie w Opolu w dniach 15-16.12.2020 odbędą się także Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13-letnich.

TRZYMAMY KCIUKI ZA NASZYCH ZAWODNIKÓW.

Komplet wyników i statystyk Zimowych Mistrzostw Okręgu Opolskiego w pływaniu, dostępny jest na stronie  www.megatiming.pl w zakładce zawody okręgowe.