W marcu bieżącego roku w naszej szkole odbył się konkurs pt: „. „Statek kosmiczny na dziewiątkowej orbicie”. Wzięło w nim udział 40 dzieci z klas 1-8. Jury w składzie Renata Matusiak, Barbara Michnik, Agnieszka Cembala i Joanna Ligenza oceniło prace, przyznając miejsca oraz wyróżnienia. Wszystkie prace były oryginalne i ciekawe, dzieci wykazały się kreatywnością i  pomysłowością. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych – kl.1-4 (zdjęcie konstrukcji statku z wykorzystaniem klocków Lego lub innych), kl. 5-8 (w formie krótkiego filmu również z wykorzystaniem klocków).

W kategorii klas 1-4:
1 miejsce: Jagoda Zięba kl.1b i Wiktor Łucyszyn kl. 2s
2 miejsce: Patryk Bukryj kl. 2s
3 miejsce: Borys Osowski kl.1b

W kategorii klas 5-8:
1 miejsce: Marta Orzechowska kl.5s
2 miejsce:  Filip Głabuś kl. 6a
3 miejsce: Julia Łuczak kl.6c

Pomimo niespełnienia warunków regulaminu, Jury postanowiło przyznać również nagrodę uczniowi klasy 4s Maciejowi Nowiczowi za bardzo oryginalny i ciekawy film z wykorzystaniem zbudowanego statku kosmicznego.

Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowy dyplom, za miejsca przyznane są nagrody rzeczowe. Uczniowie otrzymają je po powrocie do szkoły lub na zakończeniu roku szkolnego.
Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu konkursu.

Prace uczestników konkursu prezentujemy na stronie szkoły i szkolnym Facebooku.

Organizator konkursu:
Ilona Składny