Szanowni Państwo:
Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

W słowach niniejszego listu spieszę poinformować Was o ustaleniach, które podjęła Rada Pedagogiczna naszej wspólnej szkoły.
Otóż w Dziewiątce nie będzie rozliczania zdalnego nauczania. Nie będzie sprawdzianów, kartkówek za tamten okres; nie będzie weryfikowania zeszytów, notatek, ćwiczeń; odpytywania z materiału analizowanego w okresie „zamknięcia”!
Jesteśmy zdania, że w tym nowym i wytęsknionym okresie najważniejszy jest i będzie CZŁOWIEK!
Dlatego w pierwszej kolejności położymy nacisk na zbudowanie relacji i więzi między członkami naszej społeczności. Pragniemy, aby każdy uczeń, nauczyciel i rodzic znalazł na nowo swoje miejsce w klasie i szkole.
Deklarujemy w tej kwestii wszelką pomoc i otwartość, i na to samo również liczymy. Chcemy, aby okres maja i czerwca stał się pomostem do powrotu do normalności. Mamy przekonanie, że dzięki roztropności, rozwadze i wyrozumiałości razem przezwyciężymy każdą trudność. Wiemy, że problemy mogą wystąpić, ponieważ są naturalnym elementem życia, ale jesteśmy na nie przygotowani i stale się kształcimy oraz szukamy nowych rozwiązań i inspiracji. A wszystko to po to, aby budować dobrostan każdego z uczestników procesu kształcenia. Wiemy, że aktualny powrót do szkoły to „rewolucja” dla wszystkich, w domach uczniowskich i nauczycielskich.

Dzieci i rodzice; nauczyciele i opiekunowie nie obawiajcie się – jesteśmy tu dla Was!

Tęsknimy za Wami!

W imieniu Rady Pedagogicznej