UKRAINA   POLSKA

Dnia 03.11.2022r w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w K-Koźlu, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kędzierzyna – Koźla w szachach drużynowych. Zawody przebiegały w dwóch grupach wiekowych: Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży. W kategorii Igrzyska Dzieci PSP nr 9 reprezentowali: Gregorczyk Hanna 5s, Banach Miłosz 5b, Kućak Sebastian 6a, Zabrocka Lena 7s.  W tej kategorii startowało 6 szkół.

Zespół Szkolno – Przedszkolny Długomiłowice, Zespół Szkolno – Przedszkolny Pokrzywnica, Zespół Szkolno – Przedszkolny Reńska – Wieś, Zespół Szkolno – Przedszkolny Większyce, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w K- Koźlu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w K- Koźlu. Walka była zaciekła i wyrównana. Po 5 rundach gry był remis 8:8. O zwycięstwie zadecydowały małe punkty. Różnicą 2 małych punktach zawody w tej kategorii wiekowej wygrała drużyna z Długomiłowic. Drużyna z PSP nr 9 zajęła II miejsce i została W – ce Mistrzem Powiatu w szachach drużynowych. III miejsce zajął: Zespół Szkolno – Przedszkolny Reńska – Wieś. Kolejne miejsca zajął Zespół Szkolno – Przedszkolny Pokrzywnica, Zespół Szkolno – Przedszkolny Większyce, Publiczna Podstawowa nr 6 w K – Kożlu. Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych. W kategorii Igrzyska Młodzieży PSP nr 9 reprezentowali: Jan Mazurkiewicz 8s, Milo Broś – Załęski 8s, Adam Wychowanie 8a, Zuzanna Zięba 8b. W tej kategorii udział brały 2 szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w K-Kożlu i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w K-Koźlu. Walka była zacięta po 5 rundach z wynikiem 3:2 wygrała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w K-Koźlu. W kategorii Igrzyska Młodzieży została Mistrzem Powiatu w szachach drużynowych. Zwycięska drużyna przechodzi dalej i 25.11.2022r w Strzelcach Opolskich powalczy o Mistrza Województwa. Gratulujemy zwycięstwa w zawodach powiatowych i awansu do finału wojewódzkiego.

Opracowanie: Barbara Januszkiewicz