Rozpoczęcie roku szkolnego to zawsze ważne wydarzenie i szczególna ceremonia, choć wielu pewnie powie, że ta czerwcowa jest lepsza 😉.

Pierwszego września w Dziewiątce rozpoczęliśmy od ustalenia odpowiedzi na tytułowe pytanie. Okazało się, że to nie dyrektor, nie nauczyciele, nie inni pracownicy, ani nie rodzice są najistotniejszymi w szkole. Gremialnie uznaliśmy, że to dzieci! Gdyż to one nadają sens istnienia szkole; powodują, że praca nauczyciela ma cel; sprawiają, że szkoła jest „żywa”.

Dlatego też nasze spotkanie było żywiołowe, radosne i pełne pozytywnych emocji. Najbardziej zestresowane pierwszaczki znalazły swoje miejsce, bowiem zostały pasowane na uczniów i stały się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.

W gronie Dziewiątki przywitaliśmy także nowych nauczycieli, a są to: x. Michał Banaś, x. Paweł Korsan, Jolanta Łucarz, Joanna Niezgoda, Anna Nycz, Anna Profus – Piasek, Joanna Siedlik, Wioletta Sikorska, Joanna Sobolewska i Izabela Wientzek.

Przed nami 10 miesięcy podróży przez oceany nauki i odkrywania tajemnic mądrości.

Będzie świetnie i interesująco!

Z pewnością!

Z życzeniami wszelkiej pomyślności i siły dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły

Wasz dyrektor – W.Czapla