W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypadał we wtorek 9 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec.

Wszystkie klasy ósme w ramach wiedzy o społeczeństwie i współpracy z Edukreatywne poruszały tematykę cyberprzemocy i bezpiecznego korzystania z Internetu, a klasie 8 b udało się nawet wziąć udział w lekcji online przygotowanej przez Polskie Centrum Programu „Safer Internet” – Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci?.

Mamy nadzieję, że działanie w tym temacie sprawi, że uczniowie będą pewnie i kulturalnie zachowywać się w Internecie, poza tym będą wiedzieć, jak zachowywać się w przypadku zetknięcia się z nieodpowiednim zachowaniem innych internautów. W rzeczywistym świecie przestrzegamy dzieci przed niebezpieczeństwami, jakie mogą im grozić. Nie zapominajmy, że wirtualnym świecie też czają się zagrożenia, których nie możemy bagatelizować.