Dzisiaj, 15.02.2022, Szkoła Podstawowa nr 9 wzięła udział w półfinale wojewódzkim zawodów – Mały Olimpijczyk i awansowała do finału, który odbędzie się w najbliższy czwartek również w  Krapkowicach. Jest to z pewnością sukces powstałej klasy w PSP9 – Wszechstronny Sportowiec.

W zawodach wzięły udział szkoły z Krapkowic, Głubczyc, Kietrza oraz dwa zespoły z  „Dziewiątki” reprezentujące powiat kędzierzyńsko-kozielski .

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a nasi sportowcy walczyli w każdej konkurencji o punkty, które decydowały o końcowym wyniku. Wielkie emocje towarzyszyły nam aż do ostatniej konkurencji, w której górą byli nasi i dzięki temu oba nasze zespoły wygrały w klasyfikacji końcowej uzyskując awans z pierwszych miejsc do finału wojewódzkiego .

Naszą szkołę reprezentowali głównej uczniowie klas:

• 4b – Wszechstronny Sportowiec (8 osób)
  • 4s – Mistrzostwa Sportowego w Pływaniu (8 osób)
  • Po jednym zawodniku z klasy 3s i 2b

Jest to historyczny wynik dla naszej szkoły ponieważ pierwszy raz udało się awansować do finału wojewódzkiego w tego typu zawodach i od razu w dwóch kategoriach- chłopców i dziewcząt,  świetna zabawa i radość na twarzach – BEZCENNE .

Skład dziewcząt:

• Antosia Jaremko ©️,