W piątek 1.10.2021r. po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji zwanej „Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia”, która odbyła się po raz jedenasty w naszym kraju i równocześnie w innych krajach Europy i świata!

Od poniedziałku 27.09.2021r. do czwartku poprzedzającego finał akcji, uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia odpowiadając na lekcji, pytając się nawzajem, biorąc udział w różnych grach i zabawach, przygotowując plakaty.

Osiemnaścioro odważnych uczniów z klas 4, 5 i 8 w piątek zgłosiło się do Komisji Egzaminacyjnych, które odpytywały dzieci i dorosłych ze znajomości tabliczki. Wszyscy spisali się naprawdę na medal!!! Bardzo im dziękujemy!!! Przede wszystkim za odwagę, ale także za poświęcony czas, bo nie mieli w tym dniu wolnych przerw.

Komisje przeprowadziły 188 egzaminów wśród swoich koleżanek i kolegów, a także wśród dorosłych, nauczycieli i rodziców, z których 154 było zdanych, co daje 82% 🙂 W czasie 1 minuty należało odpowiedzieć na 5 pytań z puli ”łatwych” lub „trudnych” przykładów. W razie porażki można było powtórzyć egzamin w innej komisji lub za godzinę.

Gratulujemy WSZYSTKIM, którzy mieli odwagę przystąpić do egzaminu.

W tym dniu na lekcjach matematyki uczniowie brali udział w różnych zabawach, a także rozwiązywali  karty pracy związane z tabliczką mnożenia i to w klasach od 1 do 8, brawa dla najmłodszych😊!.

Za rok, bogatsi o doświadczenia, przystąpimy znowu do akcji, której celem jest  uczenie się i przypominanie tabliczki mnożenia oraz danie pozytywnego przykładu młodemu pokoleniu, w myśl hasła: „Dzieci sprawdzają, czy dorośli tabliczkę mnożenia znają😊”.

Organizatorzy lokalni: Iwona Podborączyńska, Małgorzata Bogusz, Katarzyna Kieś