X HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ PRZEDSZKOLAKÓW O PUCHAR DYREKTORA PSP9 „DZIEWIĄTKA CUP” przeszedł do historii.

Gdy w 2013 roku wyszliśmy z inicjatywą organizacji turnieju nikt nie myślał, że na stałę wpisze się on w historie naszej szkoły i miasta.

Dziś po raz dziesiąty gościliśmy przedszkolaków z Kędzierzyna-Koźla. W sumie w turnieju wzięło udział 15 drużyn (9 chłopięcych i 6 dziewczęcych) z przedszkoli: 5, 6, 9, 14, 17, 20, 22, 24, 26. Ponad 130 dzieci było dziś z nami na boisku, a także uczestniczyło w innych atrakcjach jak ścianka wspinaczkowa, tor przeszkód czy kosmiczne prace plastyczne.

Nasz turniej już po raz drugi odbył się na Hali Śródmieście, honorowym patronatem objęła go pani prezydent Sabina Nowosielska, a uroczyste otwarcie przeprowadzili wiceprezydent naszego miasta pan Wojciech Jagiełło oraz dyrektor „Dziewiątki” pan Wojciech Czapla.

Dzięki naszym sponsorom: Urzędowi Miasta, firmie Colo, szkółce pilkarskiej Football Academy Kędzierzyn-Koźle wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek i napój, a każde przedszkole nagrody rzeczowe i dyplomy, a zwycięzcy także puchary, które w tym roku przypadły PP26 (wśród dziewcząt), oraz PP24 (wśród chłopców) których reprezentanci Matylda Kondraciuk i Olivier Barciak zostali także najlepszymi zawodnikami turnieju.

Jak zawsze dzieci dały z siebie wszystko i walczyły w duchu szacunku i fair-play. Radosna atmosfera towarzyszyła nam przez cały czas i wszyscy, bez względu na wyniki, które w tym wieku są sprawa drugorzędna, wyszli bardzo zadowoleni.

Kolejna okazja do spotkania już w przyszłym tygodniu na Dniach Otwartych „Dziewiątki” w czwartek 16.03. Serdecznie zapraszamy 🙂

oprac. K. Hańcza