Celem konkursu „Potyczki z techniką” przeznaczonego dla uczniów klas 8 jest rozwijanie wśród uczniów szkoły podstawowej zainteresowania wiedzą techniczną, podnoszenie poziomu kultury technicznej oraz zainteresowanie dalszym kształceniem w szkole o profilu technicznym.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie–Koźlu.

Patronat honorowy: Starosta Powiatu Kędzierzyńsko–Kozielskiego. Partnerzy konkursu: ETP Elektro Sp. z o.o. Zakład w Bierawie, Jokey Poland Sp. z o.o., Petrochemia Blachownia S.A.

Konkurs przeprowadzony zostanie 7.04.2022r. w godzinach  9.00-13.00 w  Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  w Kędzierzynie–Koźlu. Tematyka konkursu obejmuje: m.in. zagadnienia z informatyki, fizyki, matematyki, elektrotechniki, techniki oraz podstaw języka technicznego angielskiego i niemieckiego.

Dla zwycięzców turnieju przewidziano atrakcyjne nagrody ufundowane przez Partnerów Szkoły.