UKRAINA   POLSKA

W ubiegłą sobotę 26.02.2022 odbyło się w Oświęcimiu Grand Prix Małopolski w pływaniu.

W imprezie wystartowało 249 zawodników z 32 klubów południowej Polski, w tym 4 uczniów Naszej Szkoły (PSP nr 9) w barwach Sekcji Pływania MOSiR Kędzierzyn-Koźle (SWIM TEAM MOSiR Kędzierzyn-Koźle).

Szkołę i miasto reprezentowali: Liliana Gorska, Zuzanna Kordek, Natalia Skrzypczak i Szymon Skrzypiec. Nasi pływacy spisali się wspaniale. Wywalczyli 8 medalowych pozycji (3 złote, 2 srebrne, 3 brązowe) i zajęli bardzo wysokie 4 miejsce w statystyce medalowej.

Warto przypomnieć, że od 2022 nastąpiła bardzo istotna zmiana  organizacyjna i Nasi zawodnicy zmienili barwy klubowe, z klubu  MMKS Kędzierzyn-Koźle na SWIM TEAM MOSiR Kędzierzyn-Koźle.

Startując w nowych barwach złotymi zgłoskami zapisaliśmy się w historii.

Zuzanna Kordek wywalczyła I miejsce w konkurencji 50m st. dowolnym, II miejsce na 100m st. motylkowym i III miejsce na dystansie 200m st. dowolnym w kategorii wiekowej 14 lat.

Liliana Gorska zajęła I miejsce w konkurencji  100m st. klasycznym, III miejsce na dystansie 200m st. zmiennym i 4 miejsce na 100m st. motylkowym również w kategorii wiekowej 14 lat.

Natalia Skrzypczak wywalczyła I miejsce na dystansie 100m st. klasycznym, oraz VI miejsce na 200m st. zmiennym w kategorii wiekowej 15-16 lat.

Szymon Skrzypiec  zajął II miejsce w konkurencji 100m st. klasycznym i III miejsce na dystansie 50m st. dowolnym w kategorii wiekowej 15-16 lat.

Komplet wyników dostępny jest na stronie www.livetiming.pl w zakładce „zawody okręgowe”. Tu można obejrzeć: oświęcim klasyfikacja druzynowa, oświęcim kluby, oświęcim medale.

Wielkie brawa należą się zawodnikom i trenerom naszej szkoły za ciężką pracę podczas pandemii, która przynosi bardzo dobre efekty.

Dziękujemy  również za pomoc Władzom Miasta Kędzierzyn-Koźle i MOSiR-u i za stworzenie możliwości treningowych w tym bardzo trudnym okresie.