Tegoroczne święto szkoły, realizowane przez zespół maatematyczno-przyrodzniczy, będzie odbywać się aż 5 dni, a zakończy przyznaniem Pucharu Dyrektora Szkoły dla najlepszej Kosmicznej Ekipy.

Ogólny harmonogram przedstawia się nastepująco:

ŚRODA 12.04.2023 GRA TERENEOWA NA TERENIE SZKOŁY

3 osobowe grupy z każdej klasy w tym dniu wykonują zadania ukryte na terenie szkoły. Zdobywają punkty dla klasy, które będą potem zliczane do ogólnej puli punktów. Zadania będą dotyczyły kosmosu, Układu Słonecznego, osób związanych z kosmosem, naszym patronem oraz łamigłówki z różnych przedmiotów matematycznych i przyrodniczych. Dla najlepszej drużyny przewidziane są nagrody. Punkty będą wpisane do tabeli klasowej. Każda drużyna będzie musiała skontaktować się ze mną w celu pobrania instrukcji i kart do gry.

CZWARTEK 13.04.2023 TWORZYMY KOSMICZNY PLAKAT

grupy max. 5-osobowe tworzą plakat na wybrany temat (Kosmos, Kosmiczne Pojazdy, Ciała Niebieskie). Ze wszystkich dostarczonych prac zostanie ułożony wielki kolaż KOSMOSU 🙂 Za to zadanie również będą przydzielane punkty do klasowej klasyfikacji.

PIĄTEK 15.04.2023 PARADA STROJÓW

z racji iż piątek jest dniem bez mundurka zapraszamy do wspólnej zabawy w WIELKIEJ PARADZIE KOSMICZNYCH STROJÓW I FRYZUR 🙂 Zachęcamy uczniów do przebrania się w strój związany z kosmosem – dowolna interpretacja. Najciekawsze i najbardziej pomysłowe stroje zostaną nagrodzone. Im więcej osób w klasie przebranych tym większa ilość punktów do ogólnej klasyfikacji punktowej. W tym dniu po klasach przejdzie komisja konkursowa, która wyłoni najlepszych „kosmitów”, a Ci otrzymają we wtorek nagrody.

PONIEDZIAŁEK 17.04.2023 TURNIEJ KOSMICZNEJ WIEDZY

3-osobowe drużyny wezmą udział w turnieju. Zakres wiedzy to informacje, które będą znajdowały się na gazetkach w kilku miejscach w szkole (Kosmos, Układ Słoneczny, znani astronauci, ciała niebieskie, nasz patron).

WTOREK 18.04.2023 PODSUMOWANIE

zapraszamy wszystkich na krótkie apele na godzinach wychowawczych podczas których przedstawimy krótko sylwetki znanych i mniej znanych astronautów oraz podsumujemy klasowe rywalizacje, rozdamy dyplomy i przekażemy Puchar.

Powodzenia
Zespół matematyczno-przyrodniczy