W poniedziałek 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny święto najbardziej popularnej stałej matematycznej, czyli liczby π zwanej Ludolfiną😊

Uczniowie klas 4-8 w tygodniu poprzedzającym to międzynarodowe święto, przygotowywali informacje związane z tematem, szukali wierszyków o niej, a nawet sami układali zwrotki na jej temat😉 Przedstawiali wszystko w postaci ciekawych plakatów. Uczniowie wszystkich klas uczyli się na pamięć jak najdłuższej sekwencji cyfr z nieskończonego rozwinięcia liczby pi i w poniedziałek prawie setka wzięła udział w konkursie na znajomość rozwinięcia dziesiętnego Ludolfiny.

Siedmioro dostało się do finału, który wyłonił zwycięzców:

1. Szymon Wiącek 8B – który bezbłędnie z pamięci zapisał 103!!!!!!!! po przecinku.
  2. Wiktoria Wencel 7C – 84!!!!!!! cyfry po przecinku
  3. Julia Guziak 8C – 79!!!!!! cyfr
  4. Jagoda Czuk 8B – 71!!!!! cyfr
  5. Kamila Wrona 4A – 63!!!!
  6. Szymon Palenica 7S – 61!!!
  7. Ania Lizurek 7C – 33!! cyfry 😊😊😊

BRAWA i gratulacje!!!

Konkurs na wierszyk (do wglądu w galerii):

1. Monika Nawrocka 8B
  2. Maja Kosińska 8B
  3. Nicole Przybysz 8C

SUPER dziewczyny!!!

W poniedziałek na lekcjach matematyki prawie wszystkie klasy oglądały film o „bohaterce dnia”, potem większość klas rozwiązywała karty pracy związane z filmem.

Jako organizator BARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, którzy aktywnie włączyli się w obchodzenie tego święta, pozwalającego spojrzeć inaczej na trudny i momentami wydawałoby się, że może nie najciekawszy przedmiot, jakim jest królowa nauk – MATEMATYKA.

Ps. Nagrody – niespodzianki dla zwycięzców, zostaną wręczone, kiedy dotrą na miejsce😉

Zapraszam za rok do wspólnej zabawy!
Organizator – Iwona Podborączyńska