UKRAINA   POLSKA

Poprzedni weekend był bardzo pracowity dla pływaków MMKS-u Kędzierzyn-Koźle . Starsza grupa wiekowa reprezentowała nasz klub oraz szkołę w zawodach z cyklu Grand Prix Małopolski w Oświęcimiu, które odbyły się w sobotę 13.03. Warto zaznaczyć, że była to druga edycja tych zawodów. Pierwsza odbyła się 27.02, podczas której nasi zawodnicy stawali na podium. Na miejscach medalowych uplasowali się w kategorii 14 lat:

• Szymon Skrzypiec II miejsce na dystansie 100 m st. klasycznym oraz II miejsce na dystansie 200m st. dowolnym;
  • Natalia Skrzypczak III miejsce na dystansie 100 m. st. klasycznym.

W kategorii 15-16 lat: III miejsce na dystansie 100m. st. Klasycznym zdobył Kamil Kania.

Zawody rozgrywane były na basenie 50-cio metrowym. Nasi reprezentanci w składzie : Patrycja Wojciechowska, Jagoda Justyńska, Natalia Skrzypczak, Agata Lech, Szymon Skrzypiec, Maksymilian Topolnicki, Szymon Dębski, Rafał Smętek, Marek Smętek, Szymon Kuterski, Jasmina Lecht, Maciej Onyszkiewicz, Paulina Budzińska, Kamil Kania, Jarema Stańczyk (ostatnia trójka na co dzień trenuje w SMS Oświęcim). Wszyscy zawodnicy uzyskali bardzo dobre wyniki.

Miejsca na podium wywalczyli:

• Szymon Skrzypiec II m. na dystansie 100m. s. dowolnym oraz III m na dystansie 100m. st. grzbietowym;
  • Jarema Stańczyk III m. na dystansie 200 m st. klasycznym.

Podczas drugiej edycji Grand Prix w Oświęcimiu bardzo blisko miejsc medalowych uplasowali się: Maksymilian Topolnicki IV m. na dystansie 400m. st. zmiennym, Paulina Budzińska IV m. na dystansie 200 m. st. klasycznym, Kamil Kania IV m. na dystansie 200m st. klasycznym, Szymon Skrzypiec V m. na dystansie 400m st. dowolnym, Natalia Skrzypczak V m. na dystansie 200m.st. klasycznym, Rafał Smętek VI m. 100m st. grzbietowym. Serdecznie gratulujemy wyników zawodnikom oraz trenerom!:) Oby Wasza praca zaprocentowała na zbliżających się Mistrzostwach Polski.

Dzień później tj. 14.03 swoich sił próbowali młodsi zawodnicy. Uczniowie klas III s, IVs oraz Vs reprezentowali szkołę oraz klub na zawodach „Pływacka Sobota” w Bochni. Dla większości z nich były to pierwsze większe, wyjazdowe zawody.

Drużyna w składzie : Filip Wróbel, Gabriel Śliwiński, Franciszek Drobny, Julia Wójt, Lena Orszak, Olga Matyjasek, Diana Emerling, Blanka Babiarz, Wiktoria Skoberla, Jagoda Sado, Alicja Żyła, Alicja Stanek, Maciej Nowicz, Michał Steier, Mateusz Kuterski, Oskar Tymoczko, Jakub Lewczak, Bartosz Lech, Tomasz Matyja.

Wszyscy zawodnicy zaprezentowali się z fantastycznej strony, nie poddawali się, walczyli do końca co zaowocowało miejscem na podium:

– Sztafeta 4x 50 m. st. dowolnym dzieci 10-letnich w składzie (Julia Wójt, Filip Wróbel, Gabriel Śliwiński i Jagoda Sado) zajęła III miejsce uzyskując bardzo dobry czas.

W konkurencjach indywidualnych Diana Emerling zajęła III m. na dystansie 100 m. st. grzbietowym oraz II m. na dystansie 50 m. st. Motylkowym. Bardzo blisko podium uplasowali się:

Olga Matyjasek ( IV -200 m. s. dowolnym), Filip Wróbel ( IV m – 50m. st.klasycznym, IVm- 100m.st. zmiennym), Julia Wójt ( V m -100m.st.zmiennym), Gabriel Śliwiński (V m- 50m.st. grzbietowym).

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i fantastyczne emocje:)