UKRAINA   POLSKA

Polski Związek Pływacki ogłosił składy kadr narodowych w kilku grupach wiekowych. Wśród 38 pływaków z rocznika 2007 znalazło się jedynie dwóch reprezentantów Opolszczyzny. Pierwszym z nich jest Szymon Skrzypiec z MMKS-u, a drugim Bartłomiej Jabłoński z Kietrza. Powołanie do reprezentacji z rocznika 2006 otrzymał też drugi kędzierzynianin – Maksymilian Topolnicki. Wśród 46 kadrowiczów jest on jedynym pływakiem z naszego województwa z rocznika 2006.

Ponadto z okręgu opolskiego powołania otrzymały trzy zawodniczki UKS-u MOS Opole: Dominika Trentkiewicz, Marta Rakowska i Hanna Mielnik.

Obaj nasi pływacy od kilku sezon należą do czołówki wojewódzkiej w swoich kategoriach wiekowych. Odnoszą też sukcesy w zawodach ogólnopolskich.

Maksymilian Topolnicki pod koniec ubiegłego roku z powodzeniem rywalizował w Zimowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych 14-letnich, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim. W swoim najlepszym starcie zajął szóste miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym. Ponadto był dziewiąty na 100 m stylem zmiennym oraz jedenasty na 200 m stylem dowolnym.

Szymon Skrzypiec – startując wśród młodzików – też odniósł liczne sukcesy, został m.in. najlepszym zawodnikiem Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny wśród trzynastolatków.

Maksymilian to czołowy zawodnik w kraju w swojej kategorii wiekowej, co udowodnił podczas startu w mistrzostwach kraju. Szymon dopiero w tym roku będzie rywalizował w mistrzostwach Polski, bo te są organizowane dopiero dla pływaków od 14-go roku życia. To bardzo zdolny zawodnik, który plasuje się wysoko w rankingach ogólnopolskich.

oprac. B. Kisielewski

azoty_start_1092_671
azoty_niebieski_1092_671
azoty_bialy_1092_671