W dniu 02.10.2021 na miejskiej pływalni w Kędzierzynie – Koźlu odbyła się II runda Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny w pływaniu grupy A (starszej) i grupy B (młodszej)  pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle Pani Sabiny Nowosielskiej. Udział w zawodach wzięło 154 zawodników z 9 klubów – DOKiS Vega Dobrodzień, KS START OPOLE, „Sójka” Prudnik, „Delfin” Prudnik, UKS Junior Kluczbork, UKS „Kronos” Strzelce Opolskie, UKS MOS w Opolu, „Delfin” Krapkowice oraz gospodarz Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy Kędzierzyn-Koźle. Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle Pani Sabiny Nowosielskiej. Gospodarze okazali się znakomicie przygotowani do inauguracyjnej powakacyjnej edycji  WLMO.

MMKS Kędzierzyn-Koźle wystawił bardzo mocną, ba aż 60 osobową reprezentację zawodników w 100 procentach składającą się z uczniów i absolwentów PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Nasi pływacy zdobyli, aż 41 przepięknych medali (13 złotych, 14 srebrnych i 14 brązowych).

W punktacji drużynowej zajęliśmy zdecydowanie I miejsce i  wyprzedziliśmy kolejny klub o ponad 2000 pkt. !!! Najlepszymi zawodnikami imprezy zostali w Kategorii-10 lat: Filip Wróbel, K-11 lat: Diana Emerling, w K-12: Lena Kużaj i Amadeus Gohla, w K-14: Natalia Skrzypczak i Szymon Skrzypiec. Wielkie brawa należą się najmłodszym zawodnikom, wśród których bardzo wielu wzięło udział w profesjonalnych zawodach po raz pierwszy. Były łzy radości i szczęścia, oraz wiele pozytywnych emocji. W imieniu klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle i OOZP w Opolu, DZIĘKUJEMY za pomoc w organizacji zawodów, Urzędowi Miasta, MOSiR-owi wszystkim pracownikom Krytej Pływalni oraz wolontariuszom. Mamy nadzieję, że podczas kolejnych zawodów Nasz klub będzie odnosił wiele sukcesów i będzie znakomitą wizytówką Naszego Miasta.

Komplet wyników dostępny jest na stronie www.megatiming.pl

Poniżej prezentujemy trochę statystyki i zdjęć z zawodów.

oprac. B. Kisielewski