UKRAINA   POLSKA

W ubiegłą sobotę 02.04.2022 odbyła się w Oświęcimiu II runda Grand Prix Małopolski w pływaniu. W imprezie wystartowało 238 zawodników z 43 klubów południowej Polski, Ukrainy oraz Czech, w tym 4 uczniów PSP nr 9 w barwach SWIM TEAM MOSiR Kędzierzyn-Koźle. Szkołę i miasto reprezentowali:

Liliana Gorska, Zuzanna Kordek, Natalia Skrzypczak i Szymon Skrzypiec.

Reprezentanci Naszego miasta spisali się znakomicie w międzynarodowym gronie . Wywalczyli 2 medale (1 złote, 1 srebrny) i zajęli bardzo wysokie 7 miejsce w klubowej statystyce punktowej.

Liliana Gorska zajęła I miejsce w konkurencji 200m st. klasycznym oraz V miejsce na dystansie 400m st. zmiennym w kategorii wiekowej 14 lat.

Zuzanna Kordek zajęła II miejsce w konkurencji 400m st. zmiennym oraz VII miejsce na dystansie 400m st. dowolnym w kategorii wiekowej 14 lat.

Natalia Skrzypczak wywalczyła IV miejsce na dystansie 400m st. zmiennym, oraz V miejsce w konkurencji 100m st. grzbietowym w kategorii wiekowej 15-16 lat.

Szymon Skrzypiec zajął VIII miejsce w konkurencji 100m st. dowolnym , IV miejsce na dystansie 200m st. klasycznym i VII miejsce w konkurencji 100m st. grzbietiwym w kategorii wiekowej 15-16 lat.

Komplet wyników dostępny jest na stronie www.livetiming.pl w zakładce „zawody okręgowe”. Wielkie brawa należą się zawodnikom i trenerom PSP nr 9 i Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle. Tu klasyfikacja klubowa i medalowa.

Dziękujemy również za pomoc Władzom Miasta Kędzierzyn-Koźle i MOSiR-u, dzięki którym możliwy była start naszych zawodników w Oświęcimiu. Serdecznie zapraszamy wszystkich  sympatyków pływania do kibicowania naszym zawodnikom podczas Gran Prix Opolszczyzny, które odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu w dniu 09.04.2021 (sobota).