UKRAINA   POLSKA

19.05 w Brzegu odbył się finał wojewódzki szkolnych  rozgrywek Mini Piłki Nożnej dziewcząt (2009 i mł.). Po wygraniu eliminacji miejskich, powiatowych i półfinału wojewódzkiego nasza szkoła znalazła się kolejny raz wśród 4 najlepszych szkół w województwie 💪.

Reprezentantki „Dziewiątki” w pierwszym meczu po lekkich kłopotach na starcie (do przerwy 2-2) pokonały 6-2 Grodków, by w następnym meczu wysoko ograć Praszkę 7-0❗ W tym samym czasie obrończynie tytułu z Brzegu wygrały z tymi samymi drużynami 4-1 i 8-0. Te wyniki sprawiły, że ostatni mecz turnieju był jednocześnie spotkaniem o złoto 🥇. Pierwszą bramkę w „finale” strzeliły gospodynie i do przerwy było 0-1. Po zmianie stron brzeżanki dorzuciły kolejne trafienie, na które jednak momentalnie zareagował nasz zespół odpowiadając golem Wiktorii Przymuszały👏. Do końca spotkania pozostawało. 7 minut, a wynik pozostawał sprawa otwartą, tym bardziej, że żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Po kilku niewykorzystanych sytuacjach z obu stron przełamały się piłkarki z Brzegu i to one strzeliły kolejne dwie bramki i mecz zakończył się wynikiem 1-4. Nasze zawodniczki walczyły jak lwice🦁, a trzeba pamiętać, że przystąpiły do tego turnieju po poniedziałkowym półfinale (wygranym w Kędzierzynie-Koźlu ze Skoroszycami 4-2, Głogówkiem 4-1 i PSP24 Opole 5-1), oraz wtorkowym finale Pucharu Tymbark (5.miejsce w województwie). Wicemistrzostwo Województwa jest powtórzeniem sukcesu szkoły sprzed trzech lat, kiedy odbył się ostatni turniej Mini Piłki Nożnej przed pandemią, oraz drugim medalem dziewcząt w tym roku (w grudniu zdobyliśmy złoto w Halowej Piłce Nożnej). Skład PSP9: Anna Merta, Wiktoria Przymuszała, Lena Kużaj, Magda Kućak, Antonina Jaremko, Milena Hańcza, Nelly Celi, Lena Bębas, Karolina Breitkopf, Hanna Gregorczyk.

Trenerzy Krzysztof Hańcza i Daniel Krzyszczak.