Są różni. Każdy inny. Mają odmienne zainteresowania, hobby i pasje.
A jednak coś ich łączy!

Dziś (9 czerwca) stanęli razem na deskach sceny w kinie Twierdza. Jedni by uświetnić galę Rozdania Nagród  zorganizowaną przez Wydział Oświaty i Wychowania UM K-Koźle, a drudzy by być oklaskiwanymi. Ponadto  odebrali gratulacje i oklaski od pani prezydent Kędzierzyna – Koźla – Sabiny Nowosielskiej.

Czym sobie zasłużyli?

Realizują się w tym, co kochają. Pracują z wytężeniem i poświęceniem, i dzięki temu odnoszą sukcesy w rozlicznych konkursach i turniejach. Jak powszechnie wiadomo, nie tylko sportem Dziewiątka stoi! Są pośród nas naukowcy,  artyści, językowcy, społecznicy. To właśnie część z nich otrzymała Listy Gratulacyjne od władz miasta, a byli nimi:

• Patrycja Klima z klasy 7c – za sukcesy w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego,
  • Olivier Stankiewicz z klasy 6s – za sukcesy w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego,
  • Karolina Breitkopf z klasy 4s – za sukcesy w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego.

Towarzyszyły im dwie utalentowane wokalistki z naszej szkoły: Antonina Miraszewska i Jarosława Kusiiaka (ich  brawurowych wykonań piosenek możecie posłuchać – zostały zamieszczone w komentarzach poniżej).

Sukcesy powyższej piątki uczniów zaistniały dzięki ich wytężonej pracy oraz wsparciu rodziców i nauczycieli. I  uwierzcie, opisane przymioty nie są ich jedynymi diamentami, które szlifują!

Wszystkim za wszystko dziękuję i gratuluję!

Byłem dumny stojąc obok Was i jestem dumny widząc, jak wzrastacie w mądrości i rozwijacie swoje talenty –  jesteście wielcy! A dość rzadko w życiu cokolwiek przychodzi łatwo. Wiadomo – „Per aspera, ad astra”!!!

Chylę czoła – Wasz dyrektor – W. Czapla