UKRAINA   POLSKA

W ostatnią majową sobotę i niedzielę uczniowie PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu zawodnicy z klubu Swim Team Kędzierzyn-Koźle wzięli udział w dwóch znaczących imprezach pływackich w Polsce.

W Otwartych Letnich Mistrzostwach Dolnego Śląska, w których wystartowało 344 zawodników z 49 klubów Polski i Ukrainy. W barwach Kędzierzyna-Koźle wystartowali uczniowie klasy 7s i 8s: Liliana Gorska, Oskar Moszyk, Natalia Skrzypczak i Szymon Skrzypiec. Skromna 4 osobowa ekipa spisała się w tych zawodach znakomicie zdobywając łącznie 10 medali ( 3 złote, 1 srebrny i 6 brązowych). Zawodniczki i zawodnicy złamali wiele barier i oprócz medali poprawili bardzo wiele rekordów życiowych pomimo ciężkiego treningu przygotowującego do Mistrzostw Polski 15 lat i 14 lat, które odbędą się w lipcu br.

W Warszawie natomiast odbywały się Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, skąd też otrzymaliśmy bardzo dobre wieści o znakomitych występach zawodników Naszej Szkoły startujących w barwach MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle. Między innymi Zuzanna Kordek wywalczyła Wicemistrzostwo Polski w konkurencji 100m ratowanie manekina z pasem ora Brązowy medal w konkurencji 100m z przeszkodami, Zuzia wywalczyła także dwukrotnie medale w konkurencjach sztafetowych. Julia Guziak wywalczyła Mistrzostwo Polski w Sztafecie 4x 50 m z pasem wspólnie z J Samsel, N.Bajer, i J.Polulich w kategorii junior młodszy. Oprócz Zuzi i Julii w  Mistrzostwach po raz pierwszy startował także uczeń klasy Vs Mateusz Kuterski.

Gratulujemy Zawodnikom i Trenerom wspaniałych wyników.