UKRAINA   POLSKA

Dziewczyny z „Dziewiątki” wygrywają finał wojewódzki w Halowej Piłce Nożnej rozegrany dziś na hali w Cisku i zdobywają złote medale i tytuły Mistrzyń Województwa.

Po otwarciu zawodów przeprowadzonym przez starostę powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Pawła Masełko, oraz dyrektora naszej szkoły Wojciecha Czaplę nasze dziewczyny w meczu otwarcia zmierzyły się z koleżankami z PSP6 Brzeg, które pokonały 5-0. W kolejnym, kluczowym meczu uczennice „Dziewiątki” wygrały 6-1 z PSP24 Opole. W ostatniej kolejce nasze reprezentantki postawiły „kropkę nad i” pokonując 5-1 zawodniczki z Lisięcic (mistrzynie powiatu głubczyckiego).

Drużyna „Dziewiątki” wygrały kolejno w czterech turniejach (mistrzostwa miasta, powiatu, półfinał i finał wojewódzki). Jest to historyczne osiągnięcie w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt w rozgrywkach SZS szkół podstawowych. Niektóre reprezentantki naszej szkoły powtórzyły sukces sprzed pięciu lat, gdy okazały się najlepsze w województwie w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Skład PSP9: Anna Merta, Wiktoria Przymuszała, Lena Kużaj, Marta Orzechowska, Lena Zabrocka, Magdalena Kućak, Antonina Jaremko, Milena Hańcza, Lena Bębas, Karolina Breitkopf.