UKRAINA   POLSKA

W dniach 06-07.11.2021 (sobota-niedziela) na gościnnej pływalni „Wodna Nuta” w Opolu odbyły się Otwarte Zimowe Mistrzostwa Okręgu Opolskiego w pływaniu. W zawodach wzięło udział 226 zawodniczek i zawodników z 24 klubów woj. opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. W tym gronie 29 uczniów i absolwentów PSP nr 9 reprezentujących Nasze miasto w barwach MMKS Kędzierzyn-Koźle. Nasi sportowcy walczyli nieprawdopodobnie ambitnie, co przełożyło się na znakomite wyniki Naszego klubu. Zawody rozgrywano w 39 konkurencjach i 6 kategoriach wiekowych. Kędzierzynianie pomimo chorobowych absencji wielu czołowych zawodników wywalczyli, aż 69 medali i zajęli II miejsce w klasyfikacji medalowej. Medale dla Naszego klubu wywalczyło ponad 20 osób co daję niesamowitą wręcz skuteczność startową sięgającą 70 procent. Podopieczni trenerów Eweliny Deneki, Katarzyny Krzysicy, Darii Szydłowskiej-Smętek i Bronisława Kisielewskiego walczyli jak lwy, zostawiając w pokonanym polu wiele znakomitych klubów z południowej i zachodniej części Polski . Wywalczyliśmy 17 tytułów Mistrza Okręgu Opolskiego, 27 tytułów Wicemistrza oraz 25 razy tytuł II Wicemistrza Okręgu.

GRATULUJEMY sportowcom i trenerom znakomitych wyników. DZIĘKUJEMY, Włodarzom Miasta i Gminy Kędzierzyn-Koźle za finansowe wsparcie, a rodzicom zawodników za wielki wkład włożony w rozwój „Naszej” młodzieży.  „Nie musisz być wielki aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim, ten slogan znalazł odzwierciedlenie w rezultatach jakie osiągają zawodniczki i zawodnicy we wszystkich zawodach, w których biorą udział. Ręce same składają się oklasków, więc jeszcze raz WIELKIE BRAWA !!!!

Poniżej prezentujemy wszystkich medalistów oraz część zdjęć z zawodów.

Wszystkie wyniki i statystyki z Otwartych Zimowych Mistrzostw Okręgu Opolskiego w pływaniu znajdują się na stronie www.livetiming.pl w zakładce zawody  okręgowe.  Zachęcamy wszystkich do lektury.