W dniach 15-16 maja 2021 w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Szkół Sportowych w pływaniu. W imprezie wzięło udział prawie 40 szkół podstawowych z całego kraju. W dwóch kategoriach  wiekowych (I-2007/2006, II – 2088 i młodsi) rywalizowało ponad 380 uczniów-sportowców. Reprezentacja Naszej szkoły oparta na zawodnikach MMKS Kędzierzyn-Koźle spisała się w tej imprezie znakomicie. Uczniowie popularnej „9-tki” reprezentowani przez uczniów klasy 8s: Agata Lech, Marek Smętek, Rafał Smętek, Mateusz Kuterski, 7s: Julia Jaśkowska, Zuzanna Kordek, Wojciech Merz, Szymon Skrzypiec, Jakub Trojnar, 6s: Liliana Gorska, Lena Kużaj, Amadeus Gohla, Oskar Moszyk, 5s: Olivier Stankiewicz, 4s: Diana Emerling, Olga Matyjasek, wywalczyli 4 medale na Mistrzowskich zawodach. Zuzanna Kordek w każdym starcie kwalifikowała się do finału A i zdobyła dwa brązowe medale. Pierwszy wywalczyła w konkurencji 200m st. dowolnym, a drugi na dwukrotnie krótszym dystansie 100m st. dowolnym. Ponadto Zuzia  zajęła 4 miejsce na dystansie 100m st. motylkowym i 8 miejsce na dystansie 50m st. dowolnym. Znakomicie pływał także kolega z klasy 7s, Szymon Skrzypiec, który również wywalczył dwa medale. Srebrny na dystansie 200m st. klasycznym oraz brązowy w konkurencji 100m st. klasycznym. W finałach tej znakomitej imprezy pływali także Liliana Gorska – 100m st. klasycznym (5 miejsce) oraz 200m st. klasycznym (4miejsce), Julia Jaśkowska 200m st. klasycznym (5 miejsce). Wśród pierwszej 16-tki zawodów, w Finałach „B” wystąpili także, Rafał Smętek, Julia Jaśkowska, Szymon Skrzypiec, Liliana Gorska, Lena Kużaj.  Wielkie gratulacje należą się zarówno zawodnikom, jak i trenerom, którzy pomimo trudności związanych z Covid-19, znaleźli możliwości, czas i motywację do treningu. Dzięki decyzjom Władz Miasta Kędzierzyn-Koźle, pływalnia w Naszym mieście była czynna dla treningów sportowych i to stworzyło możliwości uczniom (zawodnikom) PSP nr 9 w rywalizacji z najlepszymi w kraju. Zawody dzięki transmisji Internetowej można było oglądać bez[pośrednio na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne starty „naszych” pływaków, w głównych imprezach, które odbędą się w czerwcu i lipcu w wielu miastach Polski.

Warning: exif_imagetype(): stream does not support seeking in /wp-includes/functions.php on line 3312

Wszystkie wyniki i statystyki dostępne są na stronie www.livetiming.pl w zakładce „zawody centralne”

oprac. B. Kisielewski