22.04.2022 na gościnnej pływalni MOSiR w Kędzierzynie-Koźlu, odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu. W tej wielkiej sportowej imprezie wzięło udział 270 zawodniczek i zawodników z kilkunastu szkół podstawowych woj. opolskiego, min. z Opola, Krapkowic, Strzelec Op., Zdzieszowic, Nysy, Leśnicy, Dobrodzienia, Kietrza i Kędzierzyna-Koźle.

„DZIEWIĄTKA”, OKAZAŁA SIĘ BEZKONKURENCYJNA WYGRYWAJĄC WSZYSTKIE (!!!) KONKURENCJE SZTAFETOWE:

6x25m st. dowolnym Dziewcząt, 6x25m st. dowolnym Chłopców – w rywalizacji Igrzysk Dzieci, 6x50m st. dowolnym Dziewcząt i 6x50m st. dowolnym Chłopców – w rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Ponadto w konkurencjach indywidualnych Nasi pływacy wywalczyli 16 medali w większości złotych. Wielkie gratulacje należą się naszym MŁODYM SPORTOWCOM i ich Trenerom za wspaniałą pracę, która owocuje takimi sukcesami. Poniżej przedstawiamy wszystkich medalistów pływackiej „Dziewiątki” podczas dzisiejszych Finałów:

Igrzyska Dzieci:

Im. 6x25m st. dowolnym Dziewcząt w składzie: Lena Kużaj, Karolina Kania, Lena Bębas, Olga Matyjasek, Diana Emerling i Marta Orzechowska
Im. 6x25m st. dowolnym Chłopców w składzie: Amadeus Gohla, Filip Wróbel, Jakub Lewczak, Michał Steier, Oskar Tymoczko i Oskar Gaedy

I m. 25m st. dowolnym – Diana Emerling
I m. 25m st. dowolnym – Amadeus Gohla
I m. 25m st. klasycznym – Karolina Kania
III m. 25m st. klasycznym – Jakub Lewczak
I m. 25m st. grzbietowym – Olga Matyjasek
II m. 25 m st. grzbietowym – Filip Wróbel
III m. 25 m st. grzbietowym – Oskar Geady
I m. 25m st. motylkowym – Lena Kużaj
III m. 25m st. motylkowym – Marta Orzechowska
I m. 25m st. motylkowym – Michał Steier

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

Im. 6x50m st. dowolnym Dziewcząt w składzie: Liliana Gorska, Julia Guziak, Julia Jaśkowska, Jagoda Mierzwińska, Zuzanna Kordek i Natalia Skrzypczak
Im. 6x50m st. dowolnym Chłopców w składzie: Jakub Trojnar, Tomasz Gendera, Tomasz Dudziński, Olivier Stankiewicz, Oskar Moszyk i Szymon Skrzypiec

I m. 50m st. dowolnym – Szymon Skrzypiec
I m. 50m st. grzbietowym – Tomasz Dudziński
II m. 50m st. grzbietowym – Oskar Moszyk
III m. 50m st. grzbietowym – Julia Jaśkowska
I m. 50m st. klasycznym – Natalia Skrzypczak
III m. 50m st. klasycznym – Liliana Gorska
I m. 50m st. motylkowym – Zuzanna Kordek
I m. 50m st. motylkowym – Olivier Stankiewicz

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Zawodnicy stoczyli wspaniałą walkę, głośny doping i duże emocje kibiców było widać i słychać na trybunach. Ogromne podziękowania należą się nauczycielom PSP nr 9 za ogromną pracę, którą włożyli w organizację Finałów.

Oprac. B. Kisielewski