UKRAINA   POLSKA
zycie_na_orbicie
baner_psp9_bajeczna_szkola
baner_psp9_swieto_szkoly
Jarmark_bozonarodzeniowy 2023
previous arrow
next arrow

 

Dzień Bezpiecznego Internetu, w skrócie DBI, to międzynarodowy projekt, który ma na celu poszerzanie świadomości na temat negatywnych aspektów korzystania z Internetu wśród dzieci i młodzieży. W tym roku wypadł 7 lutego, ale obchody i wydarzenia z nim związane działy się cały miesiąc.  Tegorocznej edycja organizowana była pod hasłem „Działajmy razem” i tak też się działo w naszej szkole: 

  1. Pani psycholog – Joanna Niezgoda rozesłała do rodziców poradnik dotyczący korzystania z nowych technologii w domu i nie tylko w nim, 
  2. na lekcjach informatyki prezentowano filmiki i omówiono zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, 
  3. wszystkie klasy ósme w ramach wiedzy o społeczeństwie i współpracy z Edukreatywne poruszały tematykę cyberprzemocy i bezpiecznego korzystania z Internetu, a klasie 8 b udało się nawet wziąć udział w lekcji online przygotowanej przez Polskie Centrum Programu „Safer Internet” – Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci? 
  4. na lekcjach wychowawczych jako powtórzenie i utrwalenie wszystkich działań wykonano plakaty nt.: bezpiecznego korzystania z Internetu. 

Dzieci i młodzież to grupy szczególnie narażone na niezliczone zagrożenia online, takie jak nieodpowiednie treści, czy fałszywe aplikacje.  Dlatego mamy nadzieję, że nasi uczniowie zapamiętają wszystkie omówione zasady i wciela je w życie.  

Relacje ze swoich działań i nadesłane prace prezentujemy poniżej, a klasy 4a, 5a i 7a otrzymują nagrodę:
Dzień bez pytania i kartkówki, który będą mogli wykorzystać w dniu 22 marca (środa). Gratulujemy! 

azoty_start_1092_671
azoty_niebieski_1092_671
azoty_bialy_1092_671