Pierwszego dnia uczniowie ubrali się w kolory wybranych planet 🪐 oraz wspólnie tworzyli plakaty o nich. Drugiego po szkole przechadzały się ufoludki 👽🛸. Ostatniego dnia był pokaz mody kosmicznej, każdy mógł zaprezentować swój kreatywny strój 🚀🚀🚀. Uczniowie budowali rakiety, uczyli się o kosmosie, śpiewali kosmiczne piosenki.
Postać Jurija Gagarina 👨‍🚀 oraz Mikołaja Kopernika przybliżyły nam na krótkim apelu klasy 3a i 2s. Na sam koniec wspólnie odśpiewaliśmy hymn szkoły.
🚀🚀🚀Świetliczaki również dołączyły się do obchodów Święta Szkoły.🚀🚀🚀
W trakcie licznych zajęć edukacyjnych poznały postać patrona szkoły oraz wiele ciekawostek dotyczących kosmosu. Stworzyły ufoludki oraz elementy wszechświata według własnego pomysłu. Podsumowaniem kosmicznego tygodnia był quiz, który wyłonił ekspertów w dziedzinie astronomii.🌏🧑‍🚀👩‍🚀👨‍🚀🧑‍🚀👩‍🚀👨‍🚀🧑‍🚀