7,857,511 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
BIP
Egzamin Klas 8 - 2019
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
Podręczniki 2017-2018

Kalendarz
Styczeń 2019

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Bożonarodzeniowy Jarmark
Obrazy newsów: 20181127_swieta.jpg

Święta zbliżają się zaskakująco szybko. W tym roku nasza szkoła postanowiła zaprezentować się na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Koźlu w dniach 8-9 grudnia. Będziemy mieli swoje stoisko i Rada Rodziców wraz z uczniami klasy 6b już przygotowała swoje propozycje do sprzedaży. Chcielibyśmy jednak zachęcić wszystkich uczniów i ich rodziców do pochwalenia się swoimi pomysłami i dlatego też ogłaszamy WIELKI KONKURS NA STROIK ŚWIATECZNY. Liczy się kreatywność i staranność wykonania, gdyż wszystkie prace zostaną poddane weryfikacji i tylko najlepsze znajdą się na rynku w Koźlu. Oprócz miejsc konkursowych właściciel każdego wyróżnionego stroika otrzyma dodatkowe punkty za wolontariat, włączając się do akcji szkolnej. Warunki uczestnictwa:

 1. Stroik dostarczamy w dniach 6-7 grudnia do sali 54.
 2. Preferowane są prace z wykorzystaniem naturalnych elementów.
 3. Doceniamy nowatorskie rozwiązania.
 4. W wykonaniu może brać udział cała rodzin - integrujemy się J
 5. Każdy wyróżniony stroik będzie sprzedawany na kozielskim rynku.
 6. Pozyskane środki zasilą konto Rady Rodziców.

Bardzo prosimy rodziców o pomoc na kiermaszu w Koźlu- potrzebujemy wolontariuszy do sprzedaży. Chętni mogą się zgłaszać do Rady Rodziców lub wychowawców.


DZIEWCZYNY W FINALE WOJEWÓDZTWA

W czwartek (22.11) w Zdzieszowicach odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci (r. 2006 i młodsze) w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt. O jedno miejsce premiowane awansem do finału wojewódzkiego walczyły: mistrz powiatu krapkowickiego (PSP3 Zdzieszowice), mistrz powiatu prudnickiego (PSP Głogówek), v-ce mistrz powiatu głubczyckiego (PSP Lisięcice), oraz "Dziewiątka" jako v-ce mistrz naszego powiatu. W pierwszej kolejce nasze dziewczyny pokonały  1-0 Lisięcice, a gospodynie po golu w ostatniej sekundzie wygrały 4-3 z Głogówkiem. W kolejnych meczach Zdzieszowice zwyciężyły 3-1 w meczu z Lisięcicami, a nasze zawodniczki, choć do przerwy przegrywały 0-1 zdołały odwrócić losy spotkania i pokonały Głogówek 2-1. W ostatniej serii meczów najpierw w meczu Lisięcic z Głogówkiem padł remis 1-1, a w spotkaniu o pierwsze miejsce zawodniczki "Dziewiątki" nie dały żadnych szans gospodyniom wygrywając pewnie 5-0 i tym samym uzyskały awans do najlepszej czwórki w województwie.

Obrazy newsów: 20181122_dz00.jpg

Skład PSP9: Emilia Szafarczyk, Natalia Matyjasek, Natalia Łukasik, Agata Długosz, Emilia Słowik, Kinga Celi, Wiktoria Bania, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Wiktoria Przymuszała.

Trener Krzysztof Hańcza


Najoryginalniejsza ozdoba choinkowa - konkurs

Obrazy newsów: 20181120_ozdoba.jpgZapraszamy dzieci z kl. I-III, uczęszczające do świetlicy, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Konkurs polega na wykonaniu oryginalnej ozdoby choinkowej. Pracę należy wykonać samodzielnie. Termin oddawania prac mija 3 grudnia. Rozwiązanie konkursu 14 grudnia. Pamiętajcie aby praca była podpisana (imię, nazwisko, klasa).

K. Hunek


Piłka nożna w hali

W ubiegłą środę (14.11) w odległym Wołczynie (pow.kluczborski) odbył się półfinał wojewódzki w Halowej Piłce Nożnej chłopców (r. 2006 i mł.), z udziałem uczniów "Dziewiątki". W pierwszym meczu turnieju po dobrej grze pokonaliśmy gospodarzy 3-1. W kolejnym meczu, który mógł nam zapewnić awans do finału nasi zawodnicy musieli uznać wyższość PSP5 Opole i ulegli 0-4. W ostatnim meczu "o honor" nasi zawodnicy zaczęli źle i do przerwy przegrywali już 0-6, jednak po przerwie rozpoczęliśmy ambitny pościg za drużyną z Dobrzenia Wielkiego i na kilka minut przed końcem było 3-6, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 5-8. Ostatecznie kończymy zawody na trzeciej pozycji. Skład PSP9: Tomasz Godula (7a), Franciszek Kurpiński (7b), Bartosz Zięcik, Bartłomiej Sekuła, Dawid Łukasik, Adam Rydzewski, Patryk Zarzycki, Tymon Katlik, Michał Komor, Jakub Wiszniewski (wszyscy 6a).

W tym samym dniu swoje zawody powiatowe w Cisku rozegrały dziewczyny z r.2003-2005. Nasze reprezentantki walczyły dzielnie, wychodząc z grupy na drugim miejscu i mierząc się w półfinale rozgrywek z PSP19. Po dobrym początku i prowadzeniu 1-0, nasze zawodniczki nie zdołały utrzymać korzystnego wyniku i ostatecznie uległy 1-2, odpadając z dalszej rywalizacji. Skład PSP9: Oliwia Meinert (8s), Oliwia Berezowska (8a), Nikola Partyka (8b), Victoria Kielbassa,Monika Fudali, Oliwia Binkowska, Oliwia Ostrowska, Paulina Boral (wszystkie 7a).
W najbliższy czwartek w półfinale wojewódzkim w Zdzieszowicach wystąpią dziewczęta (r. 2006 i mł.)

Obrazy newsów: 20181119_hala.jpg

Trenerzy Krzysztof Hańcza, Filip Zasadowski.


II Tura Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny – Sukcesem Pływaków MMKS-u

W czwartek 15.11.2018 na pływalni przy szkole PSP nr 5 w Opolu, odbyła się II runda Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny gr. A. Startowały w niej dzieci w kategoriach wiekowych 9 lat, 10 lat oraz 11 lat. W zawodach tych wzięło udział 164 zawodników z 10 klubów Opolszczyzny. Kędzierzyn-Koźle reprezentowało aż 39 zawodniczek i zawodników. Nasi pływacy spisali się znakomicie zajmując  aż 14 medalowych pozycji ( 3 x 1 miejsce, 6 x 2 miejsce oraz 3 x 3miejsce). Wszyscy zawodnicy osiągnęli bardzo znaczny postęp, co świadczy o ich i trenerów dobrze wykonanej pracy.  Poniżej prezentujemy najlepszych z najlepszych:

I miejsca :

Lena Kużaj kat. 9 lat – 50m st. dowolnym
Karolina Kania kat. 9 lat – 100m st. klasycznym
Szymon Skrzypiec  kat. 11 lat – 100m st. klasycznym

II miejsca :

Jagoda Justyńska kat. 11 lat – 50m st. dowolnym
Amadeus Gohla kat. 9 lat – 50 m st. dowolnym
Michał Barnuś kat. 10 lat – 50m st. dowolnym
Ćwirko Michał kat. 10 lat – 100m st. klasycznym
Szymon Skrzypiec kat. 11 lat – 100m st. klasycznym
Sztafeta 4 x 50m st. zmiennym – J. Justyńska, M. Ćwirko, M. Barnuś, Sz. Skrzypiec

III miejsca:

Jagoda Mierzwińska kat. 10 lat – 50m st. dowolnym
Michał Ćwirko kat. 10 lat – 50m st. dowolnym
Rafał Kacperak kat. 9 lat – 100m st. klasycznym

Obrazy newsów: 20181115_wlmoii_00.jpg

Gratulujemy dobrych wyników najmłodszym pływakom i oczekujemy na dobre wieści w sobotę z Dobrodzienia, gdzie odbędzie się II runda grupy B „starszej”.  Dziękujemy Władzom Miasta  za dotację, dzięki której nasze wyjazdy na zawody są możliwe.


Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w świetlicy szkolnej

Przez ostatnie tygodnie świetliczaki uczestniczyły w szeregu zajęć dotyczących setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie poznali zarys historyczny święta w trakcie licznych prelekcji, prezentacji oraz pogadanek. Obejrzeliśmy film „Animowana Historia Polski” i wysłuchaliśmy najpiękniejszej pieśni patriotycznej „Rota”. Dzieci wspólnie śpiewały pieśni: O mój rozmarynie, Przybyli Ułani, Piłsudski na kasztance.

Ponadto uczcili święto wykonując różnorodne zadania:

 • 100 biało-czerwonych rączek z których wykonały ogromny kotylion,
 • namalowały kredą na chodniku 100 biało-czerwonych serc,
 • 100 razy okrążyły boisko do piłki siatkowej,
 •  nasi świetlicowi piłkarze 100 razy strzelili do bramki, a bramkarz próbował 100 razy obronić strzał,
 • najwytrwalsi wykonali 100 przysiadów.

Uczniowie wykonali również wiele prac plastycznych: symbole narodowe (godło oraz flagę), polskie krajobrazy, ilustracje swojego miasta, swojej okolicy. Przypomnieliśmy sobie również tekst hymnu państwowego. To był dla nas, młodych Polaków, wyjątkowy czas, czas zadumy nad istotą wolności.

Obrazy newsów: 20181111_sw_00.jpg

oprac. Wychowawcy Świetlicy


Konkurs Pieśni Patriotycznej - wyniki

Obrazy newsów: 20181113_kpp.jpg100- lecie odzyskania niepodległości w naszej szkole zostało zauważone również w muzyce.  Jak co roku w listopadzie odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej gdzie każdy uczeń mógł zaprezentować wybraną przez siebie piosenkę. Do eliminacji przystąpiły 33 osoby, a jury w składzie panie: Ilona Piwowarska, Kinga Dębska i Anna Zamora po wysłuchaniu wszystkich podmiotów wykonawczych przyznało następujące miejsca.

I miejsce Natalia Matyjasek z klasy 6a
II miejsce Agata Łannik z klasy 7b, Lena Zabrocka z klasy 3a
III miejsce Agata Długosz z klasy 6a

Wyróżnienia:

 • Ola Bukryj z klasy 4c
 • Klasa 6b
 • Jagoda Felińska z klasy 2s.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy w przyszłym roku.