Czerwiec 2019

Dzień flagi

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami państwowymi: 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja).

Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

2 maja nie jest dniem wolnym od pracy, jednak wielu Polaków bierze w ten dzień urlop, ze względu na to, że ta data jest jedyną w kalendarzu występującą pomiędzy dwoma dniami wolnymi od pracy.

Oprócz Polski, święto własnej flagi obchodzi się również w licznych innych krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Argentynie, Finlandii, Turkmenistanie, na Litwie, Ukrainie i w Chinach.

Źródło: Wikipedia

Obrazy newsów: flaga_polska.gif

Święto Pracy
Obrazy newsów: 1_maja.jpg

Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950.

Źródło: Wikipedia

TESTY SPRAWNOŚCIOWE

UWAGA RODZICE przyszłych klas sportowych I, IV, VII

Testy sprawności fizycznej odbędą się w dniach:

23.04.2019 (wtorek) oraz 24.04.2019 (środa)

w godzinach 16:00 - 17:00

Festiwal teatralny

5 kwietnia nasze szkolne teatry rozpoczęły festiwalowe tournee. Na 35. Wojewódzkim Festiwalu Teatrów Dziecięcych w Oleśnie wystąpiło 12 grup teatralnych, nasze zespoły pięknie się zaprezentowały. Jury zostało zauroczone i tym samym zespół Flug zdobył II , a zespół Na Krawędzi I miejsce. Panie Aleksandra Pasoń i Kinga Dębska otrzymały nagrody za reżyserię spektakli "Piotruś Pan" i " Lilie". Trzymajcie kciuki za kolejne występy na scenach w całej Polsce.

Obrazy newsów: olesno19.jpg

DZIEWCZYNY ZNÓW NA PODIUM

Tradycji stało się zadość. Reprezentanci "Dziewiątki" po raz kolejny wracają z finałów wojewódzkich Pucharu Tymbarka z medalami. W dniu dzisiejszym (4.04) w Brzegu odbył się finał turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", w których wzięły udział dwie drużyny z naszej szkoły. Dziewczyny z kategorii u10 (rocznik 2009-10) rozpoczęły zmagania od trzech zwycięstw w grupie (kolejno 2-0 z Budkowicami, 4-0 z Ligotą Książęcą i 6-1 z Głogówkiem), w tym samym czasie ich młodsze koleżanki w kategorii u8 (2011) najpierw przegrały z Głogówkiem 0-1, by następnie pokonać po 3-0 gospodynie z Brzegu, oraz zawodniczki z Białej Nyskiej. W półfinale starsze reprezentantki "Dziewiątki" przegrały 1-2 z Białą Nyską, natomiast młodsze dziewczęta pokonały w tym samym stosunku bramkowym Ligotę Książęcą. W meczach finałowych kędzierzynianki zagrały z tymi samymi drużynami co w pierwszej kolejce fazy grupowej. Najpierw trzecioklasistki pokonały pewnie Budkowice 3-0, a następnie po dramatycznym finale pierwszoklasistki zremisowały w regulaminowym czasie gry 0-0 z Głogówkiem. Następnie sędzia zarządził konkurs rzutów karnych, w których przez 11 kolejek nie padła żadna bramka. Dopiero w dwunastej serii zawodniczka Głogówka zdołała pokonać naszą bramkarkę, a że wcześniej zawodniczka "Dziewiątki" spudłowała, to ostatecznie nasze dziewczyny musiały zadowolić się srebrnym medalem, co i tak jest ogromnym sukcesem i potwierdzeniem wysokich umiejętności naszych dziewcząt. Dodatkowo najlepszą zawodniczką w tej kategorii wiekowej została Antonina Jaremko. Już jutro do rywalizacji w Brzegu przystąpią najstarsze dziewczyny z "Dziewiątki" z kategorii u12 (2007-8).

Obrazy newsów: 20190405_00.jpg

Składy PSP9: Milena Hańcza, Aleksandra Łasińska, Hanna Gregorczyk, Antonina Jaremko, Karolina Breitkopf, Julia Wójt, Nelly Celi, Alicja Kogut, Milena Stańczyk, oraz Anna Merta, Wiktoria Przymuszała, Lena Zabrocka, Marta Orzechowska, Magda Kućak, Lena Kużaj, Natalia Walczyk, Wiktoria Zarzecka, Maja Florczyk, Klara Łukasik.

Trenerami obu zespołów byli Krzysztof Hańcza i Roman Radłowski.

DZIEWIĄTKA MISTRZEM MIASTA

W ostatnich dniach odbyły się turnieje Mistrzostw Miasta w Mini Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców. W obu z nich zwycięzcami byli reprezentanci "Dziewiątki". We wtorek dziewczęta wygrały z PSP1 5-0, a że inne drużyny wycofały się z rozgrywek, był to jedyny mecz turnieju. Po nim rozegraliśmy jeszcze wspólnie z koleżankami z "Jedynki" trzy sparingi.  W środę nasi chłopcy najpierw w grupie pokonali PSP1 8-0 i PSP6 11-0, by następnie w półfinale odwrócić losy spotkania i ze stanu 0-2 wygrać 4-2, a w finale pokonać PSP12 6-1.

Składy PSP9: Natalia Matyjasek, Natalia Łukasik, Agata Długosz, Emilia Słowik, Wiktoria Bania, Kinga Celi, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Wiktoria Przymuszała, oraz Bartosz Zięcik, Bartłomiej Sekuła, Dawid Łukasik, Tymon Katlik, Patryk Zarzycki, Adam Rydzewski, Oskar Liszok, Tomasz Godula, Franek Kurpiński.

Obrazy newsów: 20190403_ch0.jpg

Trener Krzysztof Hańcza

MEGAPISANKI

03 kwietnia nasza szkoła została zaproszona do galerii Odrzańskie Ogrody na zdobienie MEGAPISANKI. W gronie trzech innych szkół 8 uczniów z klas szóstych podjęło wyzwanie i na 150 cm pisance przypinaliśmy zdobienia według własnego pomysłu. Od 5-19 kwietnia każdy kto zrobi w naszej galerii zakupy za 20 zł lub wielokrotność tej kwoty może zagłosować na wybraną przez siebie pracę. Będzie nam bardzo miło jak oddacie głos na naszą pisankę.

Obrazy newsów: 20190403_jajo0.jpg

Oprac.A.Zamora