Czerwiec 2019

Konkurs recytatorski
W piątek - 4.11 odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI.
Uczniowie z klas I – III prezentowały przygotowane przez siebie wiersze. Do konkursu przystąpiło 32 dzieci. Cieszy nas fakt, iż większość uczestników stanowili uczniowie klas pierwszych. BRAWO PIERWSZAKI!

Teraz wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na wyniki!

Aleksandra Pasoń, Grażyna Goły
Liga Miast
W piątek 04.11.2011 uczniowie PSP Nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu, wzięli udział w I edycji Ligi Miast Opolszczyzny w pływaniu w roku szkolnym 2011/2012.
Jak zawsze na zawodników Naszej szkoły można liczyć. I tym razem spisali się znakomicie zdobywając wśród 150 zawodników z pięciu klubów Opolszczyzny 27 medalowych miejsc – 9 złotych, 8 srebrnych oraz 10 brązowych.
Najlepsi , zdobywcy I-szych miejsc to : Anna Kempa kl.4s /2 razy pierwsza na 100m st. klas. i 50m st. dow./ jej brat, Mikołaj Kempa kl.6s /2 razy pierwszy na 200m st. grzb oraz 100m st. klas/, Aleksandra Lisowska kl.5s /2 razy pierwsza na 200m st. grzb oraz 100m st. klas/, Wiktoria Smętek kl.4s, zwyciężyła na 200m st. grzb, Wojciech Matusiewicz, zwyciężył na 50m st. dow.
II-miejsca zajmowali : Maja Obrębska x 2, Alicja Balicka, Dominik Ostrowski x 2, Wojciech Matusiewicz – wszyscy z klasy 6s, Katarzyna Jankowska z klasy 4s oraz Aleksander Marszałek z klasy 5s.
III-miejsca zdobyli : Marta Nowak, Konrad Karbownik, Jakub Wasiuk x 2 z klasy 6s, Aleksandra Tkacz x2, Michał Radko x2, Kamil Biesiada, Gabriela Smolińska, cała czwórka z klasy 5s,
Znakomicie popłynęła sztafeta w konkurencji 8 x 50m st. dowolnym, która zwyciężyła w świetnym czasie 4:41.62, deklasując następną sztafetę z Vegi Dobrodzień o ponad 6 sekund.
Skład zwycięskiej sztafety w kolejności jakiej płynęli to : Marta Nowak, Wojciech Matusiewicz, Anna Kempa, Kasjan Kalmuk, Aleksandra Lisowska, Michał Radko, Maja Obrębska oraz Mikołaj Kempa.
Opiekunowie Naszej wspaniałej ekipy, panie trenerki -Jolanta Kocjan i Daria Szydłowska-Smętek oraz trener Bronisław Kisielewski, serdecznie gratulują i życzą wspaniałych sukcesów w kolejnych zawodach.

ŚWIETO ŚWIETEGO MARCINA
ŚWIETO ŚWIETEGO MARCINA9 listopada, jak każdego roku, świetować będziemy w szkole DZIEŃ ŚWIETEGO MARCINA. Klasa 3b i ZESPÓL MUZYCZNYprzypomną nam jak Centurion Marcin podzielił się płaszczem z żebrakiem. Śpiewać będziemy świętomarcińskie piosenki po polsku i po niemiecku. Przypomnimy sobie jak ważne jest dzielenie się dobrem z innymi.

10 listopada zapraszamy do Sławięcic na KOROWÓD ŚWIETEGO MARCINA.

Po krótkiej uroczystości w kościele o godzinie 17.00 przechodzimy w pochodzie z latarenkami na teren przedszkola i szkoły w Śławięcicach. Towarzyszyć nam będzie Święty Marcin na prawdziwym koniu.

DZIECI UCZESTNICZĄ W KOROWODZIE POD OPIEKĄ DOROSŁEJ OSOBY,
KTÓRA PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ICH BEZPIECZEŃSTWO

DZIECI-DZIECIOM
Święty Marcin podzielił się z potrzebującym człowiekiem tym, co miał. Chcemy tak jak On pomagać innym. Dlatego prosimy wszystkie dzieci, aby przyniosły ze sobą coś, czym podzielą się z dziećmi z Domu Dziecka. Mogą to być przybory szkolne, słodycze itp. Specjalne pojemniki będą wystawione w szkole w środę i w kościele w Sławięcicach w czwartek.

Elżbieta Kobiałka, Anna Szczepanowska
Świetlicowy konkurs - Najoryginalniejsza ozdoba choinkowa
Zapraszamy uczniów kl. I-III uczęszczających do świetlicy, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Konkurs polega na wykonaniu oryginalnej ozdoby choinkowej w dowolnej technice plastycznej. Pracę należy wykonać w domu. Uczniowie mogą korzystać z pomocy rodziców. Wszystkie prace konkursowe ozdobią choinkę bożonarodzeniową, która jak co roku znajduje się w naszej szkole. Prace zostaną ocenione przez jury składające się z wychowawców świetlicy. Każdy uczestnik konkursu zostanie nagrodzony za trud jaki włożył w przygotowanie ozdoby. Prace należy składać u wychowawców świetlicy do 28.XI.2011.

Oprac.: Katarzyna Hunek

Święto Zmarłych

Jak co roku 1 listopada obchodzimy Święto Zmarłych. W tym dniu nasze myśli wędrują ku bliskim, którzy odeszli. Ten szczególny dzień przypomina nam jak ważna jest pamięć. To ona decyduje o tym, że nasi bliscy wciąż żyją, żyją w naszych sercach, umysłach. Funkcjonują nadal dając nam chwile zadumy, radości i smutku. Świece na grobach mają za zadanie podtrzymywać owe wspomnienia o tych, którzy razem z nami przeżywali chwile sukcesów, porażek, uśmiechów, łez. Przeżywali z nami swoje życie. Pamiętajmy o nich i starajmy się, w każdej chwili, by o nas pamiętano.
Stanisław Biernat /fot./
Pamiętamy Panie Dyrektorze
CHRZEST JĘZYKOWCÓW
26 października odbył się chrzest językowy klasy 4b. Uroczystość przygotowała klasa 6b wraz z wychowawczynią panią Iwoną Kocjan. imprezę poprowadził wódz plemienia "Mocarnych jenzorów". Było bardzo wesoło i słodko bo jedna z konkurencji polegała na dokładnym wylizaniu łyżeczki z nutellą. Wszyscy czwartoklasiści otrzymali w prezencie odznakę mocarnego jenzora . Klasa 4b dziękuje klasie 6b za wspaniałą zabawę.

Opracowanie i zdjęcia: Kinga Wróbel

Przed 1 Listopada ...

Przed 1 listopada Cmentarz Wojenny przy al. Jana Pawła II w Kędzierzynie odwiedziły dzieci ze świetlicy szkolnej. Dzieci wraz z paniami poznawały historię cmentarza. Na mogiłach żołnierzy zapaliły znicze . Podopieczni świetlicy bardzo poważnie podeszli do tej niecodziennej wycieczki.

oprac.M.Białkowska-Rojek