7,857,594 unikalne wizyty
Pogoda w Kędzierzynie-Koźlu
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
BIP
Egzamin Klas 8 - 2019
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
Podręczniki 2017-2018

Kalendarz
Styczeń 2019

Nie Pon Wto Śr Czw Pia Sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Mikołaje

W dniu 5.12.2018r w ramach zajęć swietlicowych klasa 2a dzień przed Dniem św. Mikołaja wykonała Mikołaje.

Obrazy newsów: 20181205_mikolaje_0.jpg

oprac.Barbara Januszkiewicz


Potyczki z techniką

04 grudnia nasza szkoła po raz pierwszy miała okazję wziąć udział w Konkursie Wiedzy Technicznej „Potyczki z techniką” organizowanym przez technikum w Azotach. Nikt nie wiedział czego się spodziewać, lecz trzej odważni ósmoklasiści : Jakub Karbownik, Michał Barnuś i Dawid Dudziński zdecydowali się podjąć wyzwanie. Po napisaniu testu rozpoczęły się zadania związane z wiedzą zdecydowanie wykraczającą poza program nauczania w szkole. Chłopcy posługując się instrukcją w języku angielskim musieli skalibrować drukarkę 3 D i wydrukować domki do gry planszowej, obliczać skomplikowane zadania matematyczne i wykorzystywać w praktyce urządzenia elektryczne i elektroniczne. Na zakończenie z kartek papieru zmontować linę odpowiedniej długości, która wytrzymałaby jak największy zawieszony ciężar- udało się podźwignąć 3,5 kg. Mimo kompletnego braku doświadczenia zdobyli 3 medalowe miejsce w gronie 10 drużyn i wrócili z pucharem i nagrodami. Gratulujemy sukcesu i bardzo rozległej wiedzy w wielu dziedzinach życia.

Obrazy newsów: 20181204_technikai_00.jpg

oprac.A.Zamora


Świetlicowy kalendarz adwentowy

Obrazy newsów: 20181130_kal0.jpgDzisiaj, 30.11.2108, w świetlicy szkolnej wśród dekoracji świetlicowych pojawił się „Kalendarz adwentowy”. W żółtych rulonikach znajdują się zadania do wykonania dla dzieci na każdy dzień - również na soboty i niedziele.
Codziennie dzieci odczytują i wykonują jedno zadanie.
Zabawa trwa do 21 grudnia 2018. Nad przebiegiem akcji czuwają panie: ze świetlicy szkolnej.
Już dzisiaj było odczytane pierwsze zadanie i nasza Ola już je zaczęła wykonywać.
Następne zadanie w poniedziałek.

Historia kalendarza adwentowego

Początki kalendarza adwentowego sięgają podobno 1851 roku. Kalendarz adwentowy miał wzmacniać radość z oczekiwania na Boże Narodzenie. Już wtedy każdego dnia wieszano w domach obrazek dotyczący świąt i przyjścia na świat Jezusa. Innym wariantem było zapalanie codziennie jednej z 24 świeczek lub skreślanie jednej z 24 kresek narysowanych kredą na drzwiach.

Z powstaniem słodkiego kalendarza adwentowego wiąże się historia pewnego drukarza Gerharda Langa. Jako mały chłopiec nie mógł się doczekać Wigilii. Ciągle zamęczał mamę pytaniami: „kiedy?, czy to już dziś?”. Zniecierpliwiona mama narysowała na kartonie 24 cyfry i doszyła do nich „Wibele”- rodzaj podłużnych biszkoptów. Mały Gerhard mógł zjadać jedno ciastko każdego dnia. Kiedy dorósł, w 1930 r., rozpoczął produkcję kalendarzy z czekoladkami w środku.

To był właśnie moment, kiedy nastąpiła komercjalizacja kalendarza adwentowego. Mimo to wciąż były wymyślane nowe wersje, które miały zachować prawdziwy jego cel – przygotowanie do świąt, tworzenie atmosfery, przypominanie scen biblijnych. Bardzo popularna była wersja z otwieranymi okienkami i obrazkami najpiękniejszych szopek. Nierzadko pojawiały się malowane ręcznie przez wybitnych artystów, osiągając niebotyczne ceny.

Barbara Januszkiewicz.


NA LUDOWO-NA FOLKOWO

NA LUDOWO-NA FOLKOWO to powiatowy konkurs piosenki ludowej w Kędzierzynie- Koźlu. Jego pierwsza edycja miała miejsce w czwartek 29 grudnia w PSP nr 15. Reprezentantki naszej szkoły wchodzące w skład zespołu TAKT wzięły w nim udział zajmując drugą lokatę. Serdecznie gratulujemy debiutu.

Obrazy newsów: 20181130_folk.jpg


Andrzejki

W Wigilię świętego Andrzeja, dziewczęta usiłowały dowiedzieć się o swym przyszłym losie. Święty Andrzej miał pomóc im w odkryciu przyszłości.Chłopcy gromadzili się na podobne wróżby w wigilię świętej Katarzyny. Obecnie oba obrzędy zostały połączone i są obchodzone jako andrzejki. Wychodząc naprzeciw tradycji również uczniowie klasy 1b usiłowali się dowiedzieć, co czeka ich w przyszłości.

Zatem były wróżby, lanie wosku i wspólna zabawa.
To był jeden z wielu niezapomnianych dni!
Wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji tego dnia!

Obrazy newsów: andrzejki1b.jpg  Obrazy newsów: andrzejki1bb.jpg


ANDRZEJKOWA ZABAWA PŁYWACKA W KOZACH W RYTMIE „DZIEWIĄTKI”

Obrazy newsów: kozy_0.jpgTroje uczniów PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu, reprezentantów MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, wywalczyło medale podczas Pływackich Andrzejek, które odbyły się w Centrum Sportowo-Widowiskowym  w Kozach,w niedzielę 25 listopada 2018.

Była to już XI edycja zawodów.

Wystartowało w niej ponad 330 młodych pływaków z 30 klubów ze Śląska, Małopolski i Opolszczyzny.

Medale dla Naszej szkoły i klubu zdobyli: Jagoda Justyńska (kat. wiekowa-11 lat, klasa Vs), Jan Bartoszek (kat. wiekowa-13 lat klasa, VII s), Szymon Skrzypiec (kat. wiekowa-11, lat klasa Vs).

Jagoda Justyńska, wywalczyła złoty medal na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym oraz brązowy medal w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym. Jan Bartoszek zdobył trzy medale. Srebrny na dystansie 200 metrów stylem zmiennym, brązowy na 50 metrów stylem motylkowym i brązowy w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym. Szymon Skrzypiec wywalczył dwa złote medale, na 50 metrów stylem klasycznym oraz 50 metrów stylem dowolnym oraz zajął trzecie miejsce na 100 metrów stylem zmiennym.

Podczas tego samego weekendu zawodnicy MMKS-u startowali w Otwartych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w pływaniu. Absolwenci Naszej "Dziewiątki" znakomicie spisali się w tej imprezie. Anna Kempa i Paulina Budzińska, wywalczyły 4 medale ( 2 Złote, 1 Srebrny i 1 Brązowy). Anna wygrała konkurencję 200m st. klasycznym oraz 400m st. zmiennym i zajęła III miejsce na dystansie 50m st. klasycznym, Paulina wywalczyła brązowy medal w konkurencji 200m st. klasycznym. W zawodach tych startowali jeszcze Kamil Gohla, który dwukrotnie otarł się o podium zajmując 4 miejsce na 400m st. zmiennym oraz 50m st. klasycznym. Jarema Stańczyk i Wojciech Moryl zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych.


Wyniki szkolnych eliminacji do konkursu talentów

Wyniki szkolnych eliminacji do konkursu talentów:

Jury po wysłuchaniu 11 podmiotów wykonawczych postanowiło wytypować następujące prezentacje:

  • Agata Łannik 7b śpiew
  • Agata Długosz 6a skrzypce
  • Sreberka 4b taniec

……………………………………………………..

  • Wyróżniona została również Patrycja Wojciechowska, ale jej prezentacja nie spełnia wymogów formalnych konkursu miejskiego. Gratulujemy wyróżnionym i trzymamy kciuki za sukces 07.12.2018 na kolejnym szczeblu w RSM Chemik.
Obrazy newsów: 20181129_10.jpg Obrazy newsów: 20181129_20.jpg Obrazy newsów: 20181129_30.jpg