*U*W*A*G*A*

Podręczniki 2017-2018

Październik 2017

Dzisiaj jest: czwartek 19 października 2017.
Imieniny obchodzi: Pelagia, Piotr, Ziemowit, Jan, Paweł, Izaak, Michalina, Michał
MAKS
MUNDURKI
sticky

Do odbioru mundurki zamówione we wrześniu.

Zapraszamy po odbiór.

Z przyczyn niezależnych od szkoły brak rozmiaru 7-8. Dostawa planowana jest na początek listopada.

II Cross Duathlon Twierdza

Uczeń klasy IIIc Mikołaj Syty wziął udział w II Cross Duathlonie Twierdza. Mikołaj przebiegł 2,5 km oraz pokonał rowerem trasę 5 km. W kategorii Młodzików, Mikołaj zajął 5 miejsce. Serdecznie gratulujemy, zważywszy na fakt, że Mikołaj był najmłodszy w swojej kategorii.

Obrazy newsów: 20171016_cross_0.jpg  Obrazy newsów: 20171016_cross_1.jpg

oprac.I.Krupa

Portrety nauczycieli - Dzień Edukacji

W naszej szkole z okazji Dnia Nauczyciela na korytarzu II piętra zawisły piękne portrety nauczycieli, wykonane przez uczniów klas 4 – 7. Portrety wywołały niemałe zainteresowanie nauczycieli, którzy wśród wielu prac z ogromną ciekawością szukali swoich podobizn. Wiele portretów można było z łatwością rozpoznać, niektóre zaskakiwały precyzją, szczegółami oraz cechami charakterystycznymi wyglądu. Uczniowie mogli popisać się swoimi zdolnościami i bardzo cieszyli się, kiedy zauważyli swoją pracę prezentowaną na szkolnej gazetce. My nauczyciele możemy być dumni z tak zdolnych podopiecznych. Ta wyjątkowa galeria wywołała u wszystkich wiele pozytywnych emocji.  Pani Ilonie Składny gratulujemy pomysłu i miłej niespodzianki!

Obrazy newsów: 20171016_nauczyciel_00.jpg

oprac.A.Pasoń

XII-ta edycja Pucharu Burmistrza Dobrodzienia w pływaniu, mistrzowskim pokazem umiejętności pływaków PSP nr 9 (MMKS) Kędzierzyn-Koźle.

W dniu 14.10.2017 w Dobrodzieniu odbyła się już po raz XII-ty wspaniała impreza pływacka Puchar Burmistrza Dobrodzienia. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników z 12 klubów województwa Opolskiego i Śląskiego. Znakomicie na początku sezonu 2017/2018 wypadli pływacy trenujący i uczący się w PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu, reprezentujący barwy klubu MMKS K-Koźle. Nasze miasto reprezentowało 23 zawodników w trzech kategoriach wiekowych 2005, 2006, 2007 i młodszych. Zdobyliśmy aż 36 medali (oryginalny projekt wykonanych z drewna) 12 złotych, 14 srebrnych oraz 10 brązowych. Najlepszym zawodnikiem w kategorii open wśród chłopców został Maciej Leszczyński uczeń klasy VIIs, a drugie miejsce wywalczył Kamil Gohla uczeń klasy VIs. Wśród najlepszych zawodników imprezy znaleźli się także, Szymon Skrzypiec (IVs), II-gie miejsce w kategorii rocznika 2007 i młodsi, Maksymilian Topolnicki (Vs), II miejsce w kategorii rocznika 2006 oraz Paulina Kużaj (VIs)w kategorii rocznika 2006. Medale zdobywali prawie wszyscy startujący zawodnicy-uczniowie PSP nr 9. „DZIEWIĄTKĘ” w barwach MMKS  reprezentowali – Dziewczęta: Lena i Paulina Kużaj, Weronika, Patrycja i Martyna Wojciechowska, Jagoda Justyńska, Natalia Skrzypczak oraz Aleksandra Smyczek. Chłopcy: Szymon Skrzypiec, Jakub Trojnar, Tomasz Dudziński, Jan Bartoszek, Kamil Gohla, Kamil Kania, Maksymilian Topolnicki, Michał Barnuś oraz  Maciej Leszczyński.

Wielkie gratulacje dla całej ekipy i trenerów. Oczekujemy kolejnych sukcesów w zawodach sezonu 2017/2018.

Podziękowania należą się także UM K-Koźle, za przyznanie dotacji dzięki której ten wyjazd był możliwy.

Obrazy newsów: 20171016_dobrodzien_00.jpg

oprac.B.Kisielewski

Klasa III b na wycieczce w MZK.

Było super!!! Jeździliśmy autobusem po placu, wjechaliśmy do myjni autobusowej, zobaczyliśmy, czym naprawia się autobusy. Później  weszliśmy do budynku w którym mogliśmy „podglądać” trasy  poszczególnych autobusów i sprawdzić, który ma spóźnienie. Na koniec pracownicy MZK wręczyli nam upominki.

Obrazy newsów: 20171016_mzk_0.jpg

Dziękujemy tatusiowi Patrycji za zorganizowanie super wycieczki.

Wychowawczyni klasy III b Urszula Borucka