2,924,633 unikalne wizyty
POGODA
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
*U*W*A*G*A*
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 82
» Najnowszy użytkownik: grazynag
BIP
Agnieszka Płaziak
PSP9 na Facebook'u
Wakacje 2016
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
Podręczniki 2016-2017
Wyprawka do klasy I
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
POGODA w K-Koźlu
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Losowa fotografia
Dzień Lekkiego Tornistra 2014
Dzień Lekkiego Tornistra 2014
Świetlica Szkolna
Dzisiaj jest: środa 31 sierpnia 2016.
Imieniny obchodzi: Izabela, Ramona, Bohdan, Rajmund, Cyrus
Rekrutacja 2016/2017
Mundurki

Można już odbierać mundurki zamówione w czerwcu.

                                                                          Zapraszamy


Rozpoczęcie roku szkolnego 01 września 2016r.

dla klas II-VI o godzinie 9.00

dla klas I o godzinie 11.00


PÓLKOLONIE 2016

Za nami drugi turnus półkolonii letniej. W poniedziałek mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie karate oraz poznaliśmy zalety uprawiania różnego rodzaju sportów. Ponadto udaliśmy się na spacer na Biały Ług, poznaliśmy specyfikę pracy leśniczego. We wtorek uczestniczyliśmy w warsztatach tańca wspólczesnego oraz w turnieju tenisa stołowego w Domu Kultury KOMES. Środa obfitowała w szereg zajęć sportowych, zaczęliśmy od wyścigów rzędów na sali gimnastycznej, a następnie udaliśmy się na Krytą Pływalnię. I w końcu nadszedł czas na upragnioną wycieczkę do Stumilowego Lasu. W trakcie wycieczki dzieci zwiedzały chatki przyjaciół Kubusia Puchatka, skakały na trampolinie, uczestniczyły w przejażdżce po Bajkowym Lesie oraz zwiedzały Wioskę Indiańską. Zwieńczeniem wyjazdu był wspólny posiłek, mogliśmy zasmakować grillowanych kiełbasek. W piatek gościliśmy przedstawicielkę kędzierzyńskiego Sanepidu, która w trakcie prezentacji multimedialnej opowiedziała nam o zagrożeniach czychających na nas w trakcie wypoczynku letniego nad wodą, w lesie. Po prelekcji, bogatsi o nowe informacje, udaliśmy się do pobliskiego lasu na podchody.

Tekst: Katarzyna Hunek

Obrazy newsów: kasia3.jpg


PÓŁKOLONIA LETNIA 2016

Pólkolonia letnia w PSP 9

Od poniedziałku w naszej szkole dzieci z całego miasta uczestniczą w półkolonii letniej. Pierwszego dnia półkolonii dzieci wybrały się na spacer, aby zobaczyć unikatowe miejsce w naszym mieście. Z dużym zainteresowaniem obserwowały rzekę Kłodnicę, która przepływa pod Kanałem Gliwickim.

We wtorek uczestnicy półkolonii wybrali się do kina Chemik na film pt. „Epoka lodowcowa. Mocne uderzenie”. Wszystkim dzieciom bardzo podobał się film o przygodach mamutów i ich przyjaciół.

Natomiast w środę gościliśmy w naszej szkole rycerzy. Uczestnicy półkolonii dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat stroju średniowiecznego rycerza, a także mogli dotknąć różnorodnych rekwizytów (np. kolczuga, szable, hełmy). Później uczestniczyli w turnieju rycerskim, wykonując różne zadania np. przeciąganie liny, rzucanie do celu, walka „kijami” na równoważni, średniowieczna bitwa na miecze. Wszystkie turniejowe konkurencje dostarczyły dzieciom wiele radości. 

Obrazy newsów: polkolonialetnia2016a.jpg

Obrazy newsów: polkolonialetnia20166.jpg


PÓLKOLONIE 2016

Temat: Warsztaty taneczne w Domu Kultury KOMES- zajęcia regionalne

W czwartek mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach dotyczących tańców naszego regionu. Dzieci poznały nazwy poszczególnych części stroju ludowego oraz spróbowały swoich sił w polce. Po skończonych zajęciach odwiedziliśmy pobliski plac zabaw w Parku Pojednania.

Tekst: Katarzyna Hunek

Obrazy newsów: polkolonie4.jpg

 

Temat: Rejs statkiem po Odrze

W piątek półkolonia zwiedzała malownicze zakątki Koźla w nietypowy niż na co dzień sposób tj. statkiem. W trakcie rejsu dzieci dowiedziały się na czym polega praca kapitana, poznały historię związaną z portem, poznały faunę i florę tegoż regionu. Ponadto dzieci miały okazję uczestniczyć w tak zwanym śluzowaniu statku. Popołudnie spędziliśmy na grach i zabawach na świeżym powietrzu.

Tekst: Katarzyna Hunek

Obrazy newsów: polkolonie6.jpg


SPORTOWE WAKACJE

Wakacje rozpoczęte. Dzisiaj uczniowie naszej szkoły mieli okazję przekonać się o  tym. Pojechali do Azot na kręgielnię. Gdzie w koleżeńskiej i miłej atmosferze rozegrali turniej gry w kręgle i pobili swoje rekordy życiowe. Niektórym bardzo dobrze się to udało. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Gratulujemy wyników. Zapraszamy na kolejne wakacyjne zajęcia. Jutro wyjazd nad jezioro Dębowa gdzie rozegrany zostanie turniej siatkowej piłki plażowej. W środę wyjazd do Azot na kręgielnię- gdzie znów będziemy bić swoje rekordy życiowe. W czwartek wyjazd nad jezioro Dębowa - turniej nożnej piłki plażowej. W  piątek – wyjazd nad jezioro Dębowa -  turniej badmintona.

Zapraszamy i zachęcamy niezdecydowanych i wszystkich siedzących przed telewizorami, komputerami, smartfonami czy  play stationami do wspólnej zabawy i poruszania się na świeżym powietrzu. Oderwijcie się choć na chwilę, dajcie odpocząć Waszym oczom a organizmowi dawkę ruchu. Bo ruch to samo zdrowie. J

Zaprasza i zachęca do wspólnej zabawy p. Barbara Januszkiewicz

Obrazy newsów: kreglewakacjea2016.jpg

Obrazy newsów: kreglewakacjeb2016.jpg


Tester prędkości łącza