POGODA

Podręczniki 2016-2017
Wyprawka do klasy I

Losowa fotografia
Dzisiaj jest: niedziela 25 września 2016.
Imieniny obchodzi: Aurelia, Władysław, Kleofas, Kamila
sticky

Zebrania z rodzicami odbędą sie 29 września !!!

(a nie jak planowano 22.09.)

Przepraszamy za zmianę.

Sprzątanie Świata - „Podaj dalej”

Tegoroczna akcja Sprzątanie Świata odbyła się pod hasłem „Podaj dalej”. W piątek 16 września dzieci uczęszczające do naszej świetlicy szkolnej, wraz z wychowawczyniami p. Agnieszką Cembala i p. Barbarą Michnik poszły sprzątać teren przy szkole. Grupa liczyła ok. 40 uczniów. Dzieci były bardzo zaangażowane w sprzątanie terenu. Udało się nazbierać parę worków śmieci. Wszyscy wrócili zadowoleni do szkoły, z poczuciem, że wykonali dobrą pracę na rzecz ochrony środowiska w najbliższym otoczeniu.

Obrazy newsów: sprzatanie_2016_0.jpg

oprac. Agnieszka Cembala

Football Academy oddział Kędzierzyn – Koźle

Dnia 06 września 2016 roku Football Academy oddział Kędzierzyn – Koźle reprezentowana przez prezesa fundacji Radka Soperczaka i menadżera miejscowego oddziału Romana Radłowskiego podpisało porozumienie z Publiczną Szkołą Podstawową nr 9 w K-K reprezentowaną przez dyrektora Wojciecha Czaplę.

Porozumienie dotyczy udostępniania obiektów sportowych PSP 9 na potrzeby treningowe FA.

Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca wpłynie korzystnie na zwiększoną aktywność ruchową, podniesienie umiejętności piłkarskich oraz pozytywnie wpłynie na umiejętność funkcjonowania w grupie młodych adeptów piłki nożnej, zarówno uczniów „dziewiątki”, jak i dzieci z innych okolicznych szkół i przedszkoli.

Obrazy newsów: football_ac.jpg

Obrazy newsów: football_ac1.jpg

Nowy plan lekcji

Kinder+Sport „Radość z Pływania”

Obrazy newsów: pakiet-powitalny-plywalnia.jpgPływać każdy może, ale najważniejsze, aby robił to z radością! Stąd też pomysł na ogólnopolską kampanię edukacyjno-promocyjną wspierającą naukę pływania –  Kinder+Sport „Radość z Pływania”, do której właśnie dołączyła nasza szkoła. Celem kampanii jest pokazanie dzieciom, że nauka nie zawsze musi byś nudna i monotonna oraz, że można nabywać umiejętności pływackie poprzez zabawę w wodzie.

Działania w ramach kampanii kierowane są do dzieci i ich trenerów z klas I-III szkół podstawowych. Stworzony został  zestaw ciekawych zabaw, których realizacja w naturalny sposób pozwoli dzieciom zdobywać kolejne poziomy umiejętności pływackich, a także zmotywuje je do nauki pływania. Oprócz tego otrzymamy pakiet powitalny, który zawiera 15 desek, 15 ósemek, taśmy do slalomu wodnego a dla najmłodszych małą niespodziankę.

Dodatkowo organizowane będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, które mają na celu zachęcanie do udziału w przygotowanych przez Kinder+Sport aktywnościach.

Teraz nauka pływania będzie już tylko czystą przyjemnością.

Obrazy newsów: kinderplussport.jpg

Trener: Katarzyna Krzysica-Wójt