*U*W*A*G*A*

Podręczniki 2017-2018

Kwiecień 2018

Dzisiaj jest: czwartek 26 kwietnia 2018.
Imieniny obchodzi: Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
ZAPISY DO SZKOŁY

Zjazd absolwentów
sticky

Zapraszamy na Zjazd Absolwentów, połączony

z Festynem Rodzinny

w dniu 12.05. (sobota) na godzinę 10.00.

Obrazy newsów: bal.jpg

Bal 50-lecia odbędzie się w Hotelu Solidaris

(dawny Hotel Centralny- Azoty).

Rozpoczęcie balu o godzinie 19.00.

Dni wolne

Przypominamy, że 02.05. (środa) i 04.05. (piątek) są dniami wolnymi

od zajęć dydaktyczno- wychowawczych.

Świetlica w tych dniach pełni dyżur. Obiadu nie będzie.

Egzamin praktyczny na karte rowerową

Wiosna w pełni więc czas wycieczek rowerowych rozpoczęty. W tym roku w naszej szkole 55 osób osiągnęło pułap 80% z testu pisemnego i 23 kwietnia mieli okazję wykazania się swoimi umiejętnościami praktycznymi. Wszyscy, którzy się zgłosili pomyślnie zaliczyli tor przeszkód czego im oczywiście gratulujemy. Teraz jeszcze pozostało tylko dopełnienie formalności i można rozpocząć swoją rowerową przygodę jako pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego.

Obrazy newsów: 20180423_karta_0.jpg

Dominacja Kędzierzyńsko-Kozielskich Szkół Podstawowych w Finale Wojewódzkim Opolszczyzny w mini-siatkówkę chłopców

W dniu 20.04.2018 (piątek) w PSP nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu, odbył się Finał Wojewódzki Szkół Podstawowych w mini-siatkówkę chłopców. W turnieju wystąpiły cztery drużyny, były to następujące zespoły: PSP nr 19 Kędzierzyn-Koźle, PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle, PSP nr 9 Kędzierzyn-Koźle oraz PSP nr 3 Nysa.

Zacięte mecze i emocje i wysoki poziom zawodów przyniosły następujące rozstrzygnięcia w grze o tytuł Mistrza Województwa.

I miejsce zajęła drużyna PSP nr 11, która pokonała wszystkich przeciwników ( PSP nr 19, PSP nr 9 i PSP nr 3 Nysa)  w stosunku setów 2 : 0

II miejsce wywalczył zespół PSP nr 19, który po przegranej z „11-tką”, wygrał z „Dziewiątką” 2:1 i z PSP nr 3 Nysa również 2:1.

III miejsce zajęła drużyna z Nysy, która zanotowała dwie porażki i zwycięstwo z Naszym zespołem 2:0.

IV miejsce zajęła ekipa PSP nr 9, która niestety przegrała wszystkie mecze, ale pokazała się z bardzo dobrej strony, a nasi zawodnicy wzbudzili zainteresowanie wśród trenerów klas sportowych siatkarskich z rywalizujących szkół, ponieważ w meczu z PSP nr 19 (wicemistrzami województwa) ugraliśmy 1 seta, którego wygraliśmy w stosunku 25:20.

Bardzo dziękujemy uczniom i trenerce Sabinie Kisielewskiej za wspaniałe emocje, ciężką pracę i dotarcie, aż do Finału Wojewódzkiego, gdzie rywalizacja z chłopcami z siatkarskich klas sportowych, była bardzo trudna. Warto wspomnieć, że reprezentanci Naszej szkoły swoje SKS-y z piłki siatkowej, realizowali  w środy i piątki o godz. 6.30 !!!

Obrazy newsów: 20180422_4.jpg

Ekipa „ DZIEWIĄTKI” wystąpiła w składzie: Maciej Leszczyński, Franciszek Długosz, Kamil Cedrowski, Kamil Gohla, Kacper Zięba, Rafał Fabiański, Paweł Krupa, Szymon Sikora, Maks Białkowski, Mateusz Błażewski i Dawid Staszak.

Egzamin praktyczny na kartę rowerową

Obrazy newsów: 20180409_rower.jpgPoniedziałek 23.04.2018 dla tych, którzy zaliczyli na minimum 80% test na komputerze.

Zapraszam klasy 4a, b, c od godziny 15.45-16.30, a klasę

4 s zaraz po treningu pływackim na plac apelowy /16-45- 17.30/.

W przypadku opadów deszczu egzamin zostanie przesunięty na inny termin.

oprac. Anna Zamora

Święto szkoły

Dnia 12.04.2018 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. W sposób szczególny świętowali uczniowie klas pierwszych, którzy oprócz wspaniałych kosmicznych przebrań mieli okazję do wspólnego zdjęcia, które wraz z listem zostanie wysłane do NASA. W tym dniu uczniowie mogli po raz pierwszy  korzystać z platformy edukacyjnej NASA Kids`Club na której znajdują się gry i zabawy edukacyjne, ciekawostki na temat układu słonecznego, informacje  o najnowszych badaniach kosmicznych oraz wiele ciekawych informacji o pracy naukowców z NASA a to wszystko w języku angielskim, tak aby dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności językowe. Z okazji tego dnia uczniowie klas pierwszych wykonali również rakiety z butelek i przez cały dzień odkrywali na lekcjach tajniki kosmosu.

Składamy serdeczne podziękowania pani Ilonie Składny i uczniom 5s za wspaniały rysunek statku kosmicznego i napis NASA oraz pani Elżbiecie Kobiałce, która wykonała dla nas te piękne zdjęcia.

Obrazy newsów: 20180416_nasa_00.jpg

Koordynatorzy współpracy z NASA: Ilona Ludwig i Katarzyna Szałas.

Konkurs wiedzy kosmicznej

„Konkurs wiedzy kosmicznej”

W ramach obchodów Święta Szkoły 12 kwietnia odbył się drugi etap „Konkursu wiedzy kosmicznej”. Reprezentanci ze wszystkich klas trzecich zmagali się z pytaniami dotyczącymi kosmosu oraz naszej szkoły. W trakcie konkursu drużyny zdobywały kosmiczne kamienie, które rozdawały radosne kosmitki. Rywalizacja była zacięta, a na prowadzenie wysunęli się uczniowie z klasy 3s. Jednak wszystkie drużyny mają szansę na zwycięstwo, gdyż na ostatnie dwa pytania uczniowie odpowiadali pisemnie. Pytania dotyczyły lotu Jurija Gagarina w kosmos oraz misji Apollo 11 i pierwszego lądowania człowieka na Księżycu.

Rozstrzygniecie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w następnym tygodniu.

Szczególne podziękowanie należąc się fantastycznym prowadzącym, którzy odczytywali pytania dla wszystkich drużyn.

Opr. M. Godula

Obrazy newsów: kosmos3.jpg