Szkolenia - Komputery

Losowa fotografia
Cykl zajęć zdrowotnych 2013
Świetlica Szkolna
Dzisiaj jest: środa 6 maja 2015.
Imieniny obchodzi: Filip, Judyta, Jan, Jakub, Benita
Zmarł WIELKI Polak
sticky

Obrazy newsów: wladyslaw_bartoszewski.jpg

foto: PAP

Pierwsza europejska konstytucja 1791

Obrazy newsów: konstytucja_3_maja.jpg

Majowe Nastroje

Obrazy newsów: przeglad01.jpg

Pierwszy etap przeglądu „Majowe Nastroje” już za nami. Jury w składzie: Elżbieta Kobiałka, Kinga Wróbel, Iwona Kocjan i Anna Zamora po wysłuchaniu ponad 60 wykonawców postanowiło nominować do dalszego etapu następujących uczestników:

• Klasa 1s „Majowa Majówka”
  • Agatka Długosz „Kapelusz Uśmiechmistrza”
  • Agatka Łannik „Laleczka z saskiej porcelany”
  • Janek Mincewicz „Autostop”
  • Klasa 4 b „Alouette”
  • Monika Ceglarska „La Seine”
  • Sara Wróbel „Girl on fire”

Finał konkursu odbędzie się 21 maja w DK „Lech”, gdzie nasi przedstawiciele będą się zmagać z innymi szkołami z powiatu. Trzymamy kciuki za ich sukces.

Obrazy newsów: przeglad02.jpg

oprac.A.Zamora

Mini piłka nożna - 2. miejsce w półfinale wojewódzkim

Sport uczy pokory. Dziś mieliśmy dużą szansę na awans do finału wojewódzkiego Mini Piłki Nożnej chłopców. Wydawało się, że w Namysłowie powinno nam się udać wrócić do najlepszej czwórki szkół podstawowych w województwie. Od naszego Wicemistrzostwa Opolszczyzny mijają właśnie 3 lata. Niestety pierwszy mecz, zdenerwowanie, dużo niedokładności i ulegamy Praszce 0-1. Kolejne mecze wygrywamy po 3-1 z Namysłowem i Kietrzem. Jeszcze nie wszystko stracone. Pozostaje ostatni mecz turnieju Namysłów-Praszka. Niestety teraz już nic nie zależy od nas. Możemy tylko się biernie przyglądać i liczyć na korzystny wynik (to jedno z najgorszych uczuć w sporcie). Zwycięstwo gospodarzy jedną, dwoma lub trzema bramkami daje nam awans. Zaczyna się znakomicie po 3 minutach jest 1-0 dla Namysłowa. Ambitni gospodarze atakują mając jeszcze kilka dogodnych sytuacji (m.in. poprzeczka oraz wybicie piłki z linii bramkowej). Następnie do głosu dochodzi Praszka i do przerwy jest już 2-1 dla niej. Po przerwie Namysłów wyrównuje i znów jesteśmy blisko finału. Niestety ostatnią bramkę turnieju strzela Praszka i to ona zagra w finale. Dziękuję wszystkim zawodnikom za ambitną walkę do końca - dziś zabrakło naprawdę niewiele.

Obrazy newsów: fot1.jpg

Skład PSP9: Dawid Zych, Kamil Rakowski, Patryk Łotocki, Mateusz Mach, Marek Podborączyński (wszyscy 6s), Igor Ziembicki, Filip Chadała, Piotr Sekuła, Michał Smykla (wszyscy 5s).

Trener Krzysztof Hańcza

Zmagania kulinarne

Klasy szóste rozpoczęły swoje zmagania kulinarne. Na początek uczniowie 6b postanowili zaskoczyć swoimi pomysłami. Proponujemy zobaczyć efekty ich pracy na zajęciach technicznych.

Obrazy newsów: potrawy_2015_11.jpg

oprac.A.Zamora