Szkolenia - Komputery

Wyprawka do klasy I

POGODA w K-Koźlu
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: piątek 19 Września 2014. Imieniny obchodzi: January, Konstancja, Teodor, Leopold
Remont ulicy Gagarina
sticky

BIORĄC POD UWAGĘ BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW ZARZĄDZAM:

* Od poniedziałku 08 września 2014 roku  zamknięcie  wszystkich bramek od ulicy Gagarina.

* Wejście  na teren szkoły tylko bramką od osiedla Piastów (tzw. „ od lasu” )

* Zakaz wejścia na teren budowy wszystkich uczniów.

* Kategoryczny zakaz wjazdu samochodów osobowych na teren budowy.

Bożena Jankowska- dyr. szkoły

Turniej Orlika - dziewczyny

Dzień po rywalizacji chłopców w Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska na boisko przy ul. 9 Maja wybiegły dziewczyny. Tym razem rywalizowały cztery zespoły (PSP 9 I, PSP 9 II, PSP11 i PSP19). Nasza pierwsza drużyna wygrała wszystkie trzy mecze i wywalczyła awans do półfinału wojewódzkiego, natomiast młodsza druga ekipa walczyła bardzo ambitnie i choć nie zdołała wygrać meczu to doświadczenie napewno zaprocentuje w przyszłości.
Skład PSP9 I: Aleksandra Kurzeja, Aleksandra Pokorska, Nikola Zych (wszystkie 5s), Paulina Budzińska (5a), Oliwia Meinert (4s), Viktoria Kielbassa (3a), Zofia Wróbel (PSP Dziergowice).
Skład PSP9 II: Magdalena Dudek (5s), Magdalena Tkacz (4s), Paulina Kużaj, Monika Fudali (obie 3s), Martyna Adamczyk, Joanna Piechocka (obie 3a), Zofia Danielewicz (3b).
Półfinał dziewcząt odbędzie się za dwa tygodnie (26.09.2014) w Gogolinie.  Trzy dni później (29.09.2014) swój półfinał w Głogówku rozegrają chłopcy.

Obrazy newsów: 20140914orlik2.jpg

Trener Krzysztof Hańcza

Eliminacje Pucharu D.Tuska - chłopcy

Obrazy newsów: 20140914orlik.jpg

W czwartek 11.09.2014 rozegrano eliminacje gminne Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska chłopców. Do rozgrywek zgłosiło się sześć drużyn w tym trzy reprezentujące naszą szkołę. Drużyny podzielono na dwie grupy. W grupie A PSP9 II zremisowała oba mecze: 4-4 z PSP11 i 3-3 z PSP12 dzięki czemu z drugiego miejsca awansowała do półfinałów. W grupie B PSP9 I pokonała PSP9 III i PSP15 po 12-0. Natomiast na drugim miejscu z grupy B awansowała PSP9 III pokonując PSP15 4-1. W pierwszym półfinale w bratobójczym pojedynku PSP9 I pokonała PSP9 II 7-1. W drugim półfinale PSP9 III uległa PSP12 1-4. W finale nasza pierwsza drużyna ograła "Dwunastkę" 3-1 i awansowała do półfinału wojewódzkiego.

Końcowa kolejność:
1. PSP9 I
2. PSP12
3. PSP9 II, PSP9 III
5. PSP11, PSP15

Składy naszych drużyn:
PSP9 I: Michał Hołoga, Piotr Sekuła, Sebastian Składny, Oliwer Morcinek, Patryk Maziakowski, Igor Ziembicki, Jakub Kołdej, Jakub Wegera (wszyscy 5s), Adam Rakowski (4s).
PSP9 II: Tomasz Trojan (6s), Michał Smykla, Kamil Augustyniak, Mateusz Sobczyk, Łukasz Łata, Filip Daroszewski (wszyscy 5s), Bartłomiej Bakota, Bartosz Niemas (obaj 4s).
PSP9 III: Bartosz Lisowski, Krystian Mędrek (obaj 5s), Łukasz Niemas, Sebastian Wiszowaty, Nikodem Miłek, Patryk Baranowski, Bartosz Czarnecki, Łukasz Biesiada, Michał Gromek (wszyscy 4s).

Trenerzy: Krzysztof Hańcza, Tomasz Tyczyński

NASZA ABSOLWENTKA NA SORBONIE!

Obrazy: logo-paris-sorbonne-rvb5.jpg   Obrazy: olga.jpg (Olga Kosno w 6 klasie, laureatka konkursu WSCHÓD-ZACHÓD 2008)

Już od małego ucz sie francuskiego!

Z ogromną radością dzielimy się informacją, że nasza absolwentka Olga Kosno została studentką paryskiego uniwersytetu SORBONNE. Uniwersytet Sorbona od wieków jest jedną z najbardziej prestiżowych uczelni w Europie, na której uczy się najzdolniejsza młodzież z całego świata.

Olga była jedną z najlepszych uczennic naszej szkoły. Od klasy czwartej uczyła się języka francuskiego. Już w szkole podstawowej osiągała doskonałe rezultaty w nauce tego języka, była laureatka konkursu WSCHÓD-ZACHÓD. W gimnazjum osiągała bardzo wysokie wyniki w nauce i w ostatniej klasie wygrała KONKURS BURGUNDZKI i dzięki temu miała możliwość uczenia sie we francuskim liceum w Dijon. Bardzo dobrze uczyła sie w liceum, zdała we Francji maturę i będzie kontynuować naukę studiując matematykę w Paryżu, na Sorbonie, na tej samej uczelni, którą ukończyła, i na której wykładała Maria Skłodowska Curie.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY OLDZE POWODZENIA!

Niech jej przykład będzie dla wszystkich uczących sie języka francuskiego motywacją do nauki. WARTO!

Elżbieta Kobiałka

1.09.2014 ZACZYNAMY!

Tradycyjnie 1.września rozpoczęliśmy rok szkolny. Wszyscy przyszli do szkoly uśmiechnięci więc słoneczko pokonało chmury i w doskonałych nastrojach przywitaliśmy rok szkolny 2014/ 2015.

Obrazy: 109a.jpg

O godzinie 11:00 przyjęliśmy do naszej społeczności uczniów klas pierwszych. Serdecznie witamy PIERWSZAKÓW, którzy złożyli uroczyste ślubowanie.

Obrazy: 109b.jpg

foto i opracowanie: Elzbieta Kobiałka