Szkolenia - Komputery

Wyprawka do klasy I

POGODA w K-Koźlu
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: poniedziałek 31 sierpnia 2015.
Imieniny obchodzi: Izabela, Ramona, Bohdan, Rajmund, Cyrus
NOWY ROK SZKOLNY CZAS ZACZĄĆ
Obrazy newsów: szkola.png

Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami
na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016,
które odbędzie się 1 września
na placu apelowym:

godzina 9:00 - klasy II-VI

godzina 11:00 - klasy I

Uczniowie "Dziewiątki" na meczu Ekstraklasy
Piłka nożna

Trzech uczniów naszej szkoły: Jakub Folczyk, Ignacy Czapla i Jakub Wiszniewski, wraz z rodzicami wzięło udział w meczu T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków - Śląsk Wrocław. Nasi uczniowie, wraz ze swoimi kolegami z Akademii Piłkarskiej Kędzierzyn-Koźle wyprowadzali zawodników na murawę w obecności ponad 11 tysięcy kibiców na stadionie i ponad sto tysięcy przed telewizorami (średnia oglądalność meczów T-Mobile Ekstraklasy w poprzednim sezonie wyniosła 121,8 tyś. widzów).
Krótki urywek z wyprowadzania i bramki z meczu:  http://ekstraklasa.tv/skroty/wisla-slask-4-2-zobacz-skrot-meczu/j8qpme

Akademia Piłkarska Kędzierzyn-Koźle działa pod patronatem Wisły Kraków, a jej prezesem jest były Reprezentant Polski w piłce nożnej i zdobywca Mistrzostwa Polski w barwach Wisły - Grzegorz Kaliciak. W wakacje "Dziewiątka" podpisała umowę partnerską z tą szkółką. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do podniesienia poziomu szkolenia piłkarskiego dzieci w Kędzierzynie-Koźlu i dzięki temu nasi uczniowie jeszcze nie raz zawitają na stadion przy ul. Reymonta w Krakowie. Oby kiedyś mogli zagrać tam jako zawodowi piłkarze.

Obrazy newsów: wisla_krakow.jpg

Oprac.: Krzysztof Hańcza

Mundurki

Informujemy, że mundurki szkolne dotrą do nas na poczatku września (taką informację otrzymaliśmy od producenta).

Podręczniki do religii

Nastąpiła zmiana podręczników do religii. Proszę o sprawdzenie nowych pozycji w klasie 1, 2. Przepraszamy za zmiany.

Aktualne podręczniki do klasy 1 i 2:

- „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”. Klasa 1. Podręcznik + karty pracy wydawnictwo sw.Wojciech

- "Kochamy Pana Jezusa" klasa 2 Religia Podręcznik + karty pracy. wydawnictwo Św. Wojciecha

Mistrzostwa Polski Juniorów w plywaniu
Obrazy newsów: mkdebica01.jpg Obrazy newsów: mkdebica02.jpg

Znakomity występ odnotowali zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle podczas Mistrzostw Polski 16-latków w Dębicy. Marta Nowak, Mikołaj Kempa oraz Jakub Wasiuk, wychowankowie PSP nr 9 w K-Koźlu, zajęli w klasyfikacji klubowej, wśród 109 klubów zgłoszonych do Mistrzostw z całej Polski, XV miejsce. Indywidualnie najlepiej spisał się Mikołaj Kempa zdobywca dwóch Brązowych Medali w konkurencjach 400m stylem zmiennym oraz 200m stylem motylkowym. Ponadto Mikołaj zajął VI-te miejsce na dystansie 1500m stylem dowolnym oraz IX-te miejsce na 200m st. zmiennym. Bardzo bliska medalowego miejsca była Marta Nowak, która na dystansie 200m stylem klasycznym zajęła IV-te miejsce. Ponadto na dystansie 100 i 50 m st. klasycznym Marta zajmowała odpowiednio miejsca VI-te i IX-te. Natomiast w konkurencji 400m st. zmiennym uplasowała się na miejscu siódmym. Jakub Wasiuk dwukrotnie wystąpił w finałach i zajmował następujące miejsca. Na 400m st dowolnym był 13-ty, a na 1500 w znakomitym stylu zajął miejsce VI-te. W Dębicy pływał jeszcze jeden wychowanek „Dziewiątki” i MMKS-u, Dominik Ostrowski obecnie zawodnik Unii Oświęcim, który odnotował bardzo dobry występ na dystansie 1500 m stylem dowolnym, zajmując w tej konkurencji siódme miejsce. Wszyscy wymienieni trenują obecnie w SMS Oświęcim pod opieką trenerki Jadwigi Zielińskiej-Starzec.

Gratulujemy serdecznie i oczekujemy równie dobrych wieści z XXI Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w pływaniu, która odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim w dn.15-17.07.2015

Obrazy newsów: mkdebica03.jpgoprac.B.Kisielewski