Szkolenia - Komputery

Wyprawka do klasy I

POGODA w K-Koźlu
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: czwartek 28 maja 2015.
Imieniny obchodzi: Jaromir, Just, Justyna, Wiktor, Jaromir
II Bieg Pamięci Powstańców Śląskich
sticky

Klub Sportowy „Koziołek” z Kędzierzyna-Koźla organizuje „II Bieg Pamięci Powstańców Śląskich”, który odbędzie się 31.05.2015 przy hali sportowej „Śródmieście”. Przy okazji biegu odbędzie się także Rodzinny Festiwal Sportowo-Rekreacyjny organizowany przez zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Dobra rodzina”.
Dodatkowo zaplanowano szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. Honorowy patronat nad biegiem objęła Posłanka na Sejm Brygida Kolęda-Łabuś. Patronat medialny obejmą lokalne gazety, radio Opole, TVP Opole i TVM. Regulamin, karty zgłoszeń oraz szczegółowe informacje dostępne na stronach www.maratonypolskie.pl, www.ks-koziolek.pl

Obrazy newsów: 2015bk01.jpg

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DZIECI WRAZ Z RODZICAMI, NAUCZYCIELI ORAZ WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH.

K.Hunek, A.Pasoń (Biegaczki;-)

FRANCUSKI EGZAMIN DELF

26.05.2015 w Centrum Egzaminacyjnym DELF w Pszczynie (dzięki stowarzyszeniu Europa ELC - Europa Języków i Kultur), uczniowie klasy 6b zdawali egzamin DELF. DELF (Diplôme d'études en langue française) - oficjalny, międzynarodowy certyfikat językowy, potwierdzający znajomość języka francuskiego przez osoby, dla których język ten nie jest ojczystym.
DELF jest dokumentem wystawianym przez francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Raz uzyskany dyplom jest bezterminowy oraz uznawany do końca życia, ma więc to szczególne znaczenia w dalszej karierze edukacyjnej a potem zawodowej młodych ludzi.
Przez 77 dni bardzo intensywnie szlifowaliśmy umiejętności nabyte w klasie 4 i 5.
CZEKAMY NA WYNIKI. TRZYMAJCIE KCIUKI!
Na zdjęciu uczniowie z Paniami egzaminatorkami.
od lewej:
pani Edyta Wojciech, Agnieszka Strzempek, Dominika Jaworska, Martyna Sikora, Amelia Gilewicz, Ania Pająk, Ania Ptak, Sara Wróbel, pani Kinga Zatorska-Lisowski,
chłopcy, od lewej: Maksymilian Holeczek, Nikodem Rucki, Jakub Rosak.

Obrazy: delf.jpg

opracowanie: Elżbieta Kobiałka

Dzień Mamy

Obrazy newsów: dzien_mamy.gif

Majowe występy klasy 1b

Dnia 18.05.2015 r. klasa I b wystąpiła z przedstawieniem "Wybieram zdrowie" dla dzieci z Przedszkola nr 9 i nr 24 w K- Koźlu. Miło nam było gościć naszych młodszych kolegów i przybliżyć im tematykę zdrowia, higieny i ekologii.
W tym dniu również  obchodziliśmy w klasie Dzień Mamy i Dzień Taty. Dzieci oprócz przedstawienia  i życzeń zaprezentowały piosenkę  "Moja rodzina" oraz wręczyły własnoręcznie wykonane kwiatki  i biedroneczki z kamieni. To było bardzo miłe spotkanie.
Opracowała : Ilona Ludwig

Obrazy newsów: sam_4515.jpg

Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10-11 lat

Obrazy newsów: strz00.jpg

W dniu 23.05.2015 w Strzelcach Opolskich odbyła się ważna impreza pływacka dla dzieci pod nazwą Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10 i 11 lat. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie PSP nr 9, zawodnicy MMKS K-Koźle, którzy zdobyli łącznie 14 medalowych pozycji (4 złote, 7 srebrnych oraz 3 brązowe). W zawodach uczestniczyło 100 dzieci z 7-miu klubów województwa opolskiego. Najlepszym zawodnikiem zawodów w punktacji łącznej za cztery starty w kategorii chłopców 10 letnich, został „Nasz” zawodnik i uczeń, a zarazem sobotni solenizant Maciek Leszczyński z klasy IVs. Jego łupem padło zwycięstwo na 50m st. dowolnym, 50m st. grzbietowym, drugie miejsce na dystansie 100m st. zmiennym oraz trzecie miejsce na 50m st. klasycznym. Dzielnie sekundował mu Kamil Gohla, klasa IIIs, który był najlepszy w konkurencjach 50m st. klasycznym i 100m st. zmiennym, drugi, na dystansie 50m st. grzbietowym oraz trzeci na 50m st. dowolnym. Zdobywcami kolejnych medali w kategorii wiekowej 10 lat byli: Kamil Kania klasa IIIs trzeci na 50 m st. dowolnym oraz drugi na 50 m st. grzbietowym z identycznym czasem jak Kamil Gohla. Michał Barnuś klasa IVs, wywalczył II miejsce na dystansie 50m st. klasycznym. W kategorii wiekowej 11-lat, zawodnicy MMKS-u wywalczyli trzy medalowe pozycje. Sztafeta 4x50 m st. dowolnym zajęła 2 miejsce w składzie: Wojciech Osowski, Kacper Mazur, Jakub Furgała oraz Bartosz Antonik z PSP nr 19. W tym samym składzie chłopcy w konkurencji 4x50m st. zmiennym wywalczyła III miejsce. Nasze barwy oprócz w/w reprezentowali jeszcze Alicja Błaszko, Wiktoria Celi, Monika Fudali, India Kołtun, Aleksandra Smyczek, Małgorzata Ciesielka, Weronika Francuz, Marcin Wręczycki, Franciszek Długosz oraz Mateusz Błażewski. Wszystkie wyniki dostępne są na stronie www.megatiming.pl w zakładce „zawody centralne”. Serdeczne gratulacje dla Solenizanta oraz pozostałych.

Obrazy newsów: strz01.jpg Obrazy newsów: strz02.jpg

oprac.B.Kisielewski