Szkolenia - Komputery

Losowa fotografia
Konkurs Wielkanocny w świetlicy 2015
Świetlica Szkolna
Dzisiaj jest: sobota 6 lutego 2016.
Imieniny obchodzi: Dorota, Bogdan, Paweł, Bohdan, Amanda
Rekrutacja 2016/2017
LEKKI TORNISTER

26.01.2016r w świetlicy szkolnej przeprowadzony został "Konkurs na najlżejszy tornister" w ramach programu  "Strategia przeciwdziałania wadom postawy” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie - Koźlu w roku szkolnym 2015/2016", którego koordynatorem jest p. Barbara Januszkiewicz.

W tym dniu ważone były plecaki dzieci. W konkursie wzięło udział 77 uczniów z klas 1-3.

Pani Januszkiewicz przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego pakowania tornistra oraz prawidłowej jego wagi oraz zapoznała uczniów ze złymi skutkami przeciążenia tornistra na organizm dziecka jak również podała kilka rozwiązań problemu np. pozostawiania niepotrzebnych książek i zeszytów w szkolnych szafkach, przynoszenie do szkoły tylko niezbędnych rzeczy przeznaczonych do użytku w danym dniu.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz rozdanie nagród nastąpiło 29.01.2016r

Wyniki konkursu:

1 miejsce -    Szymon Bielański z 1c i Magdalena Głogowska z 2b

2 miejsce -    Filip Głabuś z 1c i Julia Rafalska z 3a

Wyróżnienie - Zuzanna Makarewicz z 2c oraz Dawid Adamczewski z 2c

Konkurs będzie przeprowadzany cyklicznie. Następny jest planowany w marcu bieżącego roku.

Więcej informacji w treści rozszerzonej.

oprac.Barbara Januszkiewicz,Grażyna Argudin

Obrazy newsów: tornisterswietlica20161.jpg

Styczniowe występy 2b

Początek nowego roku to  czas występów klasy II b.

Dnia 05.01.2016r. klasa II b wzięła udział w Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek  i przeszła eliminacje do Miejskiego Konkursu Kolęd  „Piastowskie Kolędowanie”. Występowi na konkursie w kościele na osiedlu Piasty  towarzyszyli rodzice. Występ wszystkim bardzo się podobał.

Natomiast dnia 18.01.2016r. uczniowie gościli Babcie i Dziadków, dla nich  odbył się występ, poczęstunek i dzieci prezentowały swoje talenty.

W tym samym dniu klasowy zespół „Śnieżynki” oraz Zosia Dziewanowska przeszły eliminacje do szkolnego konkursu „Pokaż nam swój talent”. Klasa miała w planach zaproszenie młodszych kolegów z przedszkoli na przedstawienie „Choinka”, niestety z powodu choroby wychowawcy spotkanie się nie odbyło.
Opracowanie: I.Ludwig

Obrazy newsów: 2b2.jpg

Białe szaleństwo uczniów „Dziewiątki” na tatrzańskich stokach

Od niedzieli 24 stycznia 2016 roku, czterdziestu trzech uczniów Naszej szkoły z klas VIa, Vs, IVs, IVa oraz III s, przybywa na obozie narciarskim w Kościelisku koło Zakopanego.  Opiekę nad nimi sprawują Panie Bożena Romanowicz, Daria Szydłowska- Smętek oraz Panowie Waldemar Maj i Bronisław Kisielewski. Bogaty program obozu i jak na razie, bardzo dobre warunki pogodowe pozwalają obozowiczom na korzystanie ze stoków zjazdowych, wycieczki kolejką linową na Gubałówkę, następnie piesze zejście do Kościeliska. Przewidziana jest jeszcze wyprawa piesza przez Dolinę Kościeliską, narty na stoku Jagny Marczułajtis, byłej Polskiej Olimpijki w snowboardzie w WitówSki, pobyt w Zakopiańskim Aquaparku , wejście na skocznię narciarską Wielką Krokiew, dyskoteki, konkursy artystyczne i oczywiście zajęcia lekcyjne. To wszystko nie pozwala na odrobinę nawet nudy. Nauka jazdy na nartach nabiera rozpędu i wszyscy jeżdżą już coraz lepiej. Bardziej zaawansowani  doskonalą swoje umiejętności z nauczycielami Dziewiątki, natomiast mniej zaawansowani  szlifują swoją narciarską wiedzę z miejscowymi Instruktorami Panią Małgorzatą i Panem Arkadiuszem. Zdjęcia i filmiki z obozu dokumentują ciężką aczkolwiek przyjemną pracę. Pobyt na obozie przewidziany jest aż do niedzieli rozpoczynającej ferie zimowe.  Wszystkim uczestnikom na pewno przydadzą się w ferie nabyte podczas obozu umiejętności. Trzymamy kciuki za szczęśliwy powrót całej ekipy.

Obrazy newsów: oboz_sportowy_koscielisko.jpg

oprac.B.Kisielewski

Wyniki ALFIKA Matematycznego

Obrazy newsów: alfik_mat.pngDnia 25 listopada 2015 roku odbyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W matematycznej rozgrywce wzięło udział blisko 62 tysiące uczniów, wśród których wyłoniono 442 laureatów.

W naszej szkole po raz kolejny wyzwanie podjęło 29 uczniów klas 3, 4, 5 i 6.

Dwie osoby: Agatka Długosz z klasy 3b i Zosia Danielewicz z klasy 4b uzyskały „bardzo dobry wynik”, czyli zdobyły powyżej 75% możliwych do uzyskania punktów, co dało im odpowiednio 5 i 2 miejsce w województwie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i zapraszamy do kolejnego konkursu wysyłkowego, tym razem międzynarodowego Kangura Matematycznego, który odbędzie się w marcu.

oprac.I.Podborączyńska

My się zimy nie boimy...

W sobotę klasa 5b wybrała się na pobliskie lodowisko. Pomimo ujemnej temperatury spędziliśmy wspólnie miłe chwile na zabawie w berka. Zachęcamy wszystkich do aktywnego wypoczynku.

Tekst: K. Hunek

Obrazy newsów: lyzwy.jpg