*U*W*A*G*A*

Marzec 2017

Podręczniki 2016-2017

Dzisiaj jest: czwartek 23 marca 2017.
Imieniny obchodzi: Pelagia, Feliks, Zbysław, Konrad
Dla Przedszkolaków i ich Rodziców
STRAJK W SZKOLE
sticky

STRAJK W SZKOLE

INFORMACJA DLA RODZICÓW

W związku z planowanym na 31 marca 2017r. (piątek) ogólnopolskim strajkiem pracowników oświaty Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr9 w Kędzierzynie-Koźlu informuje, że w szkole w tym dniu będą prowadzone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów, którym Rodzice nie mogą zapewnić opieki w domach.

Ponieważ do akcji strajkowej zadeklarowało przystąpienie większość nauczycieli, zwracam się z prośbą do Rodziców o pozostawienie dzieci w domu o ile jest taka możliwość. Ze swej strony dołożę wszelkich starań aby zapewnić uczniom przebywającym w szkole bezpieczeństwo i opiekę.

DYREKTOR

PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ Nr9

W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU

"DZIEWIĄTKA" MISTRZEM OPOLSZCZYZNY

Dziś (21.03.2017) po raz pierwszy w historii szkoły wygrywamy Finał Wojewódzki w turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Tego wielkiego sukcesu dokonały nasze najmłodsze uczennice z pierwszych i drugich klas (roczniki 2009-2010). Jest to największy wyczyn w historii "Dziewiątki" jeśli chodzi o rozgrywki piłki nożnej. Dotychczas, od 2010 roku, kiedy powstały klasy piłkarskie w naszej szkole, w każdym roku szkolnym zdobywaliśmy medale zawodów rangi wojewódzkiej (w zawodach szkolnych Mini Piłki Nożnej, Turnieju Orlika lub Pucharze Tymbark), jednak do tej pory, nigdy nie były to krążki z najcenniejszego kruszcu. W najlepszej czwórce Opolszczyzny meldowaliśmy się 17-krotnie, zdobywając sześć srebrnych i siedem brązowych medali, oraz cztery razy byliśmy tuż za podium. Miejmy nadzieję, że dzisiejszy wynik, jest początkiem nowego etapu w rozwoju piłki nożnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Dzisiejszy turniej dziewczęta rozpoczęły od zwycięstw grupowych z Olszanką 7-0 i Głogówkiem 4-0. W półfinale po zaciętym meczu pokonujemy 1-0 Stare Budkowice, a w finale zwyciężamy 2-0 Ligotę Książęcą. W całym turnieju odnosimy cztery zwycięstwa i notujemy bilans bramkowy 14-0. Najlepszą zawodniczką turnieju zostaje Lena Kużaj.
Dziś walczyli również chłopcy z "Dziewiątki" z tych samych roczników. W pierwszym meczu grupowym pokonaliśmy 6-0 Kluczbork, następnie minimalnie ulegając zawodnikom z Olesna 2-3. W półfinale po ambitnej walce musimy uznać wyższość UKS Spiders Krapkowice 3-6, a w meczu o 3. miejsce ponownie 2-4 przegrywamy z Olesnem. W gronie jedenastu finalistów wojewódzkich plasujemy się tuż za podium, na czwartej pozycji.

Obrazy newsów: tymbark_2017_wiosna_00.jpg

Skład dziewcząt: Maja Jankowska, Marta Orzechowska, Anna Merta, Lena Kużaj, Wiktoria Przymuszała, Lena Zabrocka, Karolina Kania, Antonina Miraszewska. Trener Krzysztof Hańcza.

Skład chłopców: Marek Kowalski, Krzysztof China, Paweł Blicharski, Szymon Domański, Jakub Matejko, Filip Głabuś, Adam Wychowaniec, Miłosz Borucki, Kacper Maliński. Trener Roman Radłowski.

Jutro, również w Brzegu swój finał wojewódzki z udziałem "Dziewiątki" rozegrają piątoklasistki (roczniki 2005-06).

Ze sportowym pozdrowieniem
Trener Krzysztof Hańcza

Wiosna, wiosna, ...

„Hurra ! Wiosna! Piękna i radosna od dzisiaj jest z nami , wszyscy Cię kochamy…”

Tak zakończył się apel klasy III b „ Budzimy wiosnę”. Uczniowie tańcem i piosenką budzili wiosnę, która zaspała . Dziewczynki i chłopcy z klasy III b przedstawili bardzo różnorodny repertuar od muzyki klasycznej  aż po nowoczesną.  Były występy solowe, tańce z przyborami , gra na flażoletach oraz wspólne tańce. Przypomniano również utwór „ Gawędy”  pt. „ Grajmy w kolory”.  W czasie występu wykorzystano również kuchenne przybory by stworzyć wspaniałą kuchenną orkiestrę. Występy bardzo się podobały. Wszystkim dziękujemy za brawa i gratulacje.

Obrazy newsów: wiosna_2017_1.jpg

Opracowała : Ilona Ludwig

MOZART - CUDOWNE DZIECKO
Obrazy newsów: 20170320mozart.jpg

MOZART

CUDOWNE DZIECKO

Międzyszkolny finał konkursu odbędzie się
29 marca/ środa/ o godz. 9.00
na scenie szkolnej.
Zapraszamy wszystkich finalistów do wzięcia udziału i trzymamy kciuki za najlepszych. Prosimy o zabranie ze sobą długopisu.

MINI PIŁKA SIATKOWA

DOBRY POCZĄTEK UCZNIÓW PSP NR 9 W DRODZE DO FINAŁÓW W MINI PIŁKĘ SIATKOWĄ

W dniu dzisiejszym tzn. 17.03.2017 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego w mini piłkę siatkową. Gospodarzem turnieju była PSP nr 11, a obok organizatorów wystąpiły także reprezentacje szkół PSP nr 6, PSP nr 9 oraz PSP nr 19, wszystkie szkoły z Kędzierzyna-Koźle. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Do półfinału wojewódzkiego zakwalifikowały się trzy drużyny. I miejsce zajęła ekipa PSP nr 19, która wygrała wszystkie mecze, II miejsce wywalczyła drużyna PSP nr 11, notując jedna porażkę z (19-tką), III miejsce zajęła ekipa „Naszej” szkoły. Zespół prowadzony przez Panią Sabinę Kisielewską w składzie: Adam Rakowski kl. 6a, Piotr Nagórny kl. 6b, Jan  Mincewicz kl.6b, Wojciech Osowski kl.6s, Maciej Leszczyński kl.6s, Franciszek Długosz kl.6s, Kamil Gohla kl.5s, Oskar Liszok kl.4a oraz Mateusz Błażewski kl.5b, wygrał z PSP nr 6  2:0 oraz dzielnie walczyli z siatkarskimi klasami sportowymi PSP nr 11 i 19. Zajęcie III miejsca, zagwarantowało Naszej szkole awans do półfinału, który zostanie rozegrany w PSP nr 9, we wtorek 28.03.201. Gorąco zapraszamy do dopingowania Naszej reprezentacji, która o awans do finału wojewódzkiego powalczy w swojej Sali Gimnastycznej z ekipami z Nysy, Krapkowic oraz Gogolina.

Obrazy newsów: 20170317_siatka1.jpg

Obrazy newsów: 20170317_siatka2.jpg

Gratulujemy awansu i oczekujemy powtórki z ubiegłego roku, gdzie Dziewiątka wystąpiła w finale wojewódzkim.

Oprac.S.Kisielewska