2,546,830 unikalne wizyty
Szkolenia - Komputery
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
*U*W*A*G*A*
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 6

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 82
» Najnowszy użytkownik: grazynag
BIP
Agnieszka Płaziak
PSP9 na Facebook'u
Wakacje 2016
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
Podręczniki 2015-2016
Wyprawka do klasy I
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
POGODA w K-Koźlu
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: piątek 27 maja 2016.
Imieniny obchodzi: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda
Rekrutacja 2016/2017
Konkurs mitologiczny

W maju odbył sie konkurs mitologiczny. Zwyciężyła Julia Drobina. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałej wiedzy.

 Obrazy newsów: kon_mit_2016.jpg

oprac.I.Piwowarska


Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Obrazy newsów: julka01.jpg

Uczennica naszej szkoły Julia Drobina została laureatką Wojewódzkiego konkursu Historycznego. Wręczenie Nagród odbyło się 24 maja 2016 w Opolu. Gratulujemy Ci Julka.

Obrazy newsów: julka02.jpg

oprac.I.Piwowarska


Patron Szkoły – Jurij Gagarin oraz Kosmos

W środę 18 maja 2016 r. uczniowie klas 1-3 poznali wyniki konkursu plastycznego pn. „Patron Szkoły – Jurij Gagarin oraz Kosmos”. Pracę należało wykonać techniką wyklejanki. Wyniki współpracy dzieci z rodzicami okazały się zachwycające. Na pracach lśniły cekiny, błyszczące tkaniny, misternie wykonane maleńkie kuleczki z bibuły, czy kawałeczki dartego papieru wypełniały całe tło i tworzyły postać Gagarina. Rakieta wykonana z butelki plastikowej, folia aluminiowa, a nawet chrupki kukurydziane posłużyły do wyklejania prac.
Wszystkie prace można było podziwiać na gazetkach ściennych na I piętrze szkoły.
Uczestnikom przyznano po dwa równorzędne miejsca:

 • Miejsce IJulia Kulesza kl. 2 s, Szymon Skrzypiec kl. 2 s
 • Miejsce II –  Maria Talik kl. 1 a, Simon Hering kl. 2 b
 • Miejsce IIIMatylda Łukasik kl. 1 c, Maja Boruk kl. 1 d

Wyróżnienia otrzymali:

 • Jan Piechaczek kl. 1 a
 • Amanda Droszczak kl. 1 a
 • Zuzanna Ćwiklińska kl. 1 b
 • Małgorzata Szewczyk kl. 1 d
 • Arkadiusz Niebój kl. 1 s
 • Rafał Kacperak kl. 1 s
 • Maja Kosińska kl. 2 d
 • Małgorzata Matyja kl. 2 d

 Obrazy newsów: matysek.jpg

Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie i gratulujemy pomysłów!

Organizatorzy konkursu: Ilona Składny, Joanna Matysek


XI MISTRZOSTWA SZKÓŁ WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO ZA NAMI, czyli Rekiny nad Odrą

238 zawodników z całej Polski zabrało się nad Kanałem Ulgi w Opolu w piękną sobotę 21 maja. W tej bardzo licznej grupie była również spora, bo siedmioosobowa grupa Rekinów z Kędzierzyna – Koźla.

Stanęliśmy do zawodów pełni zapału i bardzo mocno zmotywowani. Choć część zawodników – doświadczona ubiegłorocznym startem – wiedziała, że łowisko na którym rozgrywane są (prawdopodobnie J) największe „dziecięce” zawody w kraju jest zbiornikiem trudnym. Nasz start nauczył nas wiele! Przede wszystkim, że musimy dalej trenować; że ryby nie zawsze biorą; że musimy ciągle stawiać czoła przeciwnościom losu; że nie można się poddawać (choć to bardzo trudne); że zawsze liczy się start i obecność, a wynik dużo rzadziej. Najlepszym pośród Rekinów okazał się najmłodszy – bo prawie 7-letni – Michał Kawa. WIELKIE GRATULACJE DLA NIEGO!!! Zajął on 57 lokatę, co w zestawieniu z ogólną ilością startujących jest rezultatem przyzwoitym. Sukcesem jest także to, że dwóch naszych reprezentantów złowiło swoje pierwsze w życiu ryby w Odrze i ponadto jeden z nich pierwszego w życiu kiełbia. Start na Kanale Ulgi to lekcja pokory.

Całość przedsięwzięcia pokazała, jak wielu jest pasjonatów wędkarstwa, że jest ono obecne w szkołach – a nasza „Dziewiątka” jest jedną z propagatorek tej dyscypliny. Udział w Mistrzostwach to obok wędkowania także spotkania i rozmowy, możliwość życia tamtym klimatem i również zabawa we własnym gronie. Co jest piękne w Rekinach? Otóż to, że integrują się najmniejsi i najmłodsi (np. siedmioletni Michał) z najstarszymi i największymi (np. 16-letni Łukasz)!

Nasz udział w XI Mistrzostwach możliwy był dzięki ogromnej i bezinteresownej pomocy rodziców! Wielkie dzięki dla mam i tatusiów, którzy tam z nami byli (dla Pani Marzeny i jej męża Krzysztofa oraz dla obu Pań Joann). Walnie także do całokształtu przyczyniło się – jak zwykle - nasze Koło PZW „Azoty”. Dziękujemy za sprzęt wędkarski, zanęty i przynęty oraz wszelką pomoc również ze strony Sklepu Wędkarskiego Szczepan Kobiałka.

Specjalne, ogromne podziękowania należą się Panu Dawidowi Kawie. Członkowi naszego Koła, który bezinteresownie wspiera naszą Szkółkę swoją osobą i pomocą. Tacy ludzie dowodzą tezie, że WARTO. MIMO WSZYSTKO WARTO!

Fakt Mistrzostw jest dobrym momentem, aby ogłosić, że pierwszą osobą, która otrzymała honorowy tytuł „PRZYJACIEL REKINÓW” jest właśnie kolega Dawid! Tytuł ten to również prawo do noszenia naszej koszulki. Prosimy nosić ją z dumą!!!

Obrazy newsów: mszwo_20160521.jpg

A my Rekiny? A my będziemy szkolić się, bawić i rozwijać dalej. Przed nami zawody z okazji Dnia Dziecka.

Z wędkarskim pozdrowieniem: „Wodom cześć” W. Czapla


DZIEWIĄTKA I MMKS - TA PARA NAJLEPSZA W WOJEWÓDZTWIE JEST !!!!

Wspaniale spisali się uczniowie PSP nr 9, którzy reprezentowali nasze miasto jako MMKS Kędzierzyn-Koźle podczas Drużynowego Wieloboju Dzieci 10 i 11 lat, który odbył się w Strzelcach Opolskich w dniu 21.05.2016. Kędzierzynianie wywalczyli łącznie 25 medalowych pozycji, zajęli I miejsce w klasyfikacji medalowej i punktowej podczas Strzeleckiej imprezy. W zawodach wzięło udział 7 klubów województwa Opolskiego. Oprócz MMKS-u wystartowali, Zryw Opole, UKS 5 plus 1 Opole, Winner Zdzieszowice, Vega Dobrodzień, Gwiazda Olesno, Junior Kluczbork oraz gospodarze Kusy Strzelce Op. Reprezentanci Naszego Miasta, zaprezentowali wyborną formę a najlepszym zawodnikiem Drużynowego Wieloboju w kat. wiekowej 11 lat chłopców został Maciej Leszczyński. Maciek wywalczył aż 4 miejsca na podium indywidualnie oraz 2 w wyścigach sztafetowych. Indywidualnie najlepsi z MMKS-u to:

 • Maciej Leszczyński  - I miejsca na 50m st. motylkowym, 200m st. dowolnym, 100 m st. dowolnym oraz 3 miejsce na 200m st. zmiennym.
 • Kamil Gohla – I miejsca 100m st. klasycznym oraz 200m st. zmiennym , II miejsca 50m st. motylkowym i 200m Kamil Kania – I miejsce 100m st. grzbietowym, II miejsca na 100m st. dowolnym, 200m st. zmiennym oraz III miejsce 200m st. dowolnym
 • Kamil Kania – I miejsce 100m st. grzbietowym, II miejsca na 100m st. dowolnym, 200m st. zmiennym oraz III miejsce 200m st. dowolnym
 • Paulina Kużaj – I miejsc 100m st. zmiennym, II miejsca 50m st. dowolnym, 50m st. klasycznym oraz  50m st. grzbietowym 
 • India Kołtun – II miejsce 100m st. klasycznym, III miejsce 200m st. zmiennym
 • Michał Barnuś – II miejsce 100m st,. grzbietowym 100m st. klasycznym
 • Jan Bartoszek – III miejsce 50m st. motylkowym

W wyścigach sztafetowych na możliwe 4 pierwsze miejsca wywalczyliśmy 3 pierwsze oraz jedno miejsce drugie:

 • 4x50m st. zmiennym dziewcząt – II miejsce w składzie (Monika Fudali, Kołtun India, Smyczek Aleksandra oraz Ciesielka Małgorzata)
 • 4x50 m st. zmiennym chłopców – I miejsce w składzie (Kania Kamil, Barnuś Michał, Gohla Kamil oraz Maciej Leszczyński)
 • 4x50m st. dowolnym dziewcząt – I miejsce w składzie (j.w.)
 • 4x50m st. dowolnym chłopców – I miejsce w składzie (j.w.)

Zdobycze medalowe byłyby na pewno jeszcze większe, niestety III klasy PSP nr 9 w K-Koźlu przebywały w czasie zawodów na „zielonej szkole” w Polanicy Zdrój i w związku z tym zabrakło na starcie wielu potencjalnych zwycięzców.

Pomimo tego imponujący jest bilans zdobyczy trofeów „Naszych” zawodników w Strzeleckich zawodach. Teraz z niecierpliwością będziemy czekać, aż takie same imprezy odbędą się we wszystkich województwach Polski i zostaną podsumowane przez Polski Związek Pływacki. Mamy nadzieję na bardzo wysokie miejsce chłopców z rocznika 2005 w ogólnej klasyfikacji.

Obrazy newsów: strzelce_20160521_00.jpg

Gratulujemy bardzo zawodnikom i trenerom PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu, reprezentujących klub       MMKS K-Koźle wspaniałych wyników.

oprac.B.Kisielewski


Tester prędkości łącza